Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Wielkie piłkarskie emocje w Krotoszynie

2019-12-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Wielkie piłkarskie emocje w...
Wielkie piłkarskie emocje w Krotoszynie
Zuziak tekst

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej odbyła się IX edycja turnieju Reiss Cup. Piłkarskie rozgrywki przyciągnęły mnóstwo młodych talentów z południowej Wielkopolski.

 

 

Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. W naszym mieście turniej odbył się po raz trzeci. Ze względu na dużą ilość zawodników rozgrywki podzielone zostały na dwie tury: poranną i popołudniową. Młodzi adepci futbolu rozgrywali mecze na dwóch specjalnie przygotowanych boiskach ze sztucznej nawierzchni.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły drużyny z roczników 2011 i 2012. Podczas porannej rundy do finału awansowały ekipy z Rawicza i Gostynia. Rawicki zespół zwyciężył 4:1. W meczu o trzecie miejsce team z Pogorzeli pokonał 2:0 Włoszakowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Cezarego Twardego (Gostyń), a najlepszym bramkarzem został Igor Trzcieliński (Gostyń).

W rundzie popołudniowej triumfowali gostynianie, którzy w finale ograli 3:1 Brzeziny. Na trzeciej lokacie uplasował się Gostyń III, pokonując Rawicz 4:1. Mateusza Wachowiaka (Gostyń) uznano za najlepszego gracza, a miano najlepszego bramkarza przypadło Wojciechowi Ludwiczakowi (Brzeziny).

W niedzielę rywalizowali piłkarze z roczników 2010 i 2009. W rundzie porannej w grupie B1 triumfował zespół z Kobylina, wyprzedzając Wieruszów i Ostrzeszów. Za najlepszego zawodnika uznano Pawła Wilanowskiego (Kobylin), a spośród bramkarzy wyróżniono Filipa Mońkę (Wieruszów). W grupie B2 najlepsi byli ostrzeszowianie, którzy w finale wygrali z krotoszyńskim teamem. Trzecie miejsce zajęli pleszewianie. Najlepszym graczem był Michał Biały (Ostrzeszów), a najlepszym bramkarzem – Franciszek Guzikowski (Krotoszyn).

Runda popołudniowa to zwycięstwo zdunowskich piłkarzy, którzy pokonali 8:1 rywali z Ostrzeszowa. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół z Brzezin. Na najlepszego zawodnika wybrano Antoniego Grzybka (Zduny), a za najlepszego bramkarza uznano Krystiana Kubackiego (Jarocin).

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracowali ciężko od piątkowego wieczoru, aby turniej Reiss Cup w Krotoszynie mógł się odbyć. W szczególności dziękuję sponsorom oraz władzom miasta, które bezpłatnie udostępniły obiekt sportowy. Po wynikach drużyn z naszego powiatu widać, że praca na treningach przynosi odpowiednie efekty. Zapraszamy wszystkich na zajęcia w Akademii i na kolejny turniej Reiss Cup w przyszłym roku – podsumował Grzegorz Nowak, koordynator APR w Krotoszynie.

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek