Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Wielkie zmagania młodych tancerzy

2019-09-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura, Nasz Patronat
  4. /
  5. Wielkie zmagania młodych tancerzy
Wielkie zmagania młodych tancerzy

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Zawodów Tanecznych NA KWADRACIE. Do udziału zaproszono tancerzy z całej Polski. Organizatorami wydarzenia były Centrum Tańca Show Dance i Studio Tańca System, we współpracy z Urzędem Miejskim w Krotoszynie oraz Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK.

 

Na zawody stawiło się kilkuset młody tancerzy z różnych stron kraju. Rywalizacja przebiegała solowo oraz w zespołach, w kategoriach do 10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat oraz 17+ w konwencjach pojedynków. Imprezę, jedyną taką w południowej Wielkopolsce, prowadzili Rademenez i profesjonalny DJ Mały „SmallOne”. W komisji sędziowskiej znaleźli się Agnieszka „Fuli” Fułek, Monika ,,Żurek” Łaskarzewska i Anna „Ryfa” Maria Wilczkowska.

Dla najlepszych solistów i zespołów przewidziano okolicznościowe puchary oraz nagrody pieniężne. W zmaganiach indywidualnych triumfowali Basia Wegner (do 10 lat), Wiktoria Kuciak (11-13 lat), Jan Korosiński (14-16 lat) i Oliwia Marciniak (17+). W rywalizacji drużynowej ‚street dance crew’ najlepsze były zespoły Cool Kids (do 10 lat), Zgredy (11-13 lat) i Hiciorki (14-16 lat).

FOTOGALERIA z WYDARZENIA!

– Udało nam się zrealizować wszystkie założenia. Przyjechały setki tancerzy z całego kraju. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Jesteśmy zachwyceni. Dzięki wsparciu miasta oraz sponsorów każdy uczestnik otrzymał nagrodę, a to rzadkość podczas takich imprez. Dzięki uprzejmości Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik korzystaliśmy z przepięknej hali, która pomieściła nas wszystkich. Byli kompetentni sędziowie, profesjonalny DJ oraz prowadzący, który jest rekordzistą w swoim fachu. Wśród uczestników słychać było same pozytywne opinie. Portale społecznościowe aż drżą od publikacji na temat sobotnich zawodów. Razem ze współorganizatorem, Dawidem Pieczyńskim, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasza współpraca przebiegła wzorowo. Z pewnością za rok zorganizujemy kolejną edycję. To nasz wspólny sukces – podsumowała Katarzyna Wicenciak-Duda z Centrum Tańca Show Dance.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner