Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Wielkopolskie przysmaki

2022-09-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wielkopolskie przysmaki
Wielkopolskie przysmaki
Kwiaciarnia Złocień

Za nami drugie spotkanie w ramach projektu „Smacznego u Arkadego!”, realizowanego przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera wespół z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

 

W sali konferencyjnej Arkady uczestnicy spotkania przystąpili do przyrządzania potraw pochodzących z regionu Wielkopolski. Każda z drużyn otrzymała swój przepis. Do przygotowania były m.in. gołąbki poznańskie w warzywnym sosie, pierogi z pieczonej kaczki z sosem ogórkowym, chruściki poznańskie, szagówki, pyry z gzikiem, plyndze ziemniaczane, legumina z sosem truskawkowym, jak również nieco mniej znane ślepe ryby z myrdyrdą, szare kluchy z okrasą czy parzybroda.

Po wspólnym gotowaniu przystąpiono do degustacji potraw, które zachwycały nie tylko smakiem i zapachem, ale też sposobem prezentacji. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy notes i długopis.

Biblioteka zaprasza na kolejne spotkania – 23 września o godzinie 16.00 odbędą się „Kuchenne potyczki – ukraińskie dania na medal”, a na 28 września o godzinie 15.00 zaplanowano festyn biesiadny „Znajomi na Skwerze”, podczas którego wystąpi Zespół Tańca Ludowego Krotoszanie.

Projekt dofinansowany jest z programu „Lokalne partnerstwa PAFW” przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

(ANKA)

 

FOT. Anna Szyndrowska

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A