Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Wiosenne rozgrywki zawieszone

2020-03-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Wiosenne rozgrywki zawieszone
Wiosenne rozgrywki zawieszone

Już w najbliższy weekend Astra Krotoszyn, Piast Kobylin oraz Biały Orzeł Koźmin Wlkp. miały rozegrać pierwsze po zimowej przerwie mecze ligowe w rundzie wiosennej. W naszych drużynach dokonano kosmetycznych zmian, nie obyło się też bez perturbacji. Niestety, rozgrywki zostały zawieszone do 23 marca w związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym. 

 

Krotoszyńską Astrę opuścił wychowanek Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp., Jakub Błaszczyk. Między słupki wraca doskonale już znany kibicom Bartosz Jarysz. Przed inauguracją rundy wiosennej pojawił się jednak problem. Budowa krotoszyńskiego stadionu potrwa jeszcze sporo czasu. Jesienią drużyna rozgrywała mecze „u siebie” na boisku w Sulmierzycach. Niestety, tam również zaplanowano remont i nasi zawodnicy zostali na lodzie. – Ze Zjednoczonymi Rychwał prawdopodobnie zagramy w niedzielę, 15 marca, o godz. 12.00 w Pogorzeli – poinformował kilka dni temu Mariusz Ratajczak, prezes Astry Krotoszyn, kiedy jeszcze nie było mowy o zawieszeniu rozgrywek.

W Piaście Kobylin zmiany nieco większe. Dotychczasowy szkoleniowiec, Kamil Pilarski, który współpracował z drużyną po przejściu z Piasta Żmigród w rundzie jesiennej, zasilił sztab szkoleniowy Rawii Rawicz. Trenerem Piasta został dobrze znany w Kobylinie Jarosław Plota. Na boisku będziemy mogli zobaczyć piłkarzy, którzy do tej pory grali w drużynie juniorów. W najbliższą niedzielę kobylinianie mieli podejmować Raszkowiankę Raszków.

Z funkcji drugiego trenera Białego Orła zrezygnował Adam Kuzia, postanawiając całkowicie skupić się na szkoleniu młodzieży. Treningów nie wznowili Marcin Kaczmarek oraz Mikołaj Szulc. Na chwilę obecną koźmiński zespół wzmocnią Wojciech Kamiński, Łukasz Bastrzyk oraz Mirosław Kaźmierczak. – W najbliższych dniach możemy dokonać jeszcze kilku ruchów kadrowych – powiedział niedawno Adam Zieliński, trener oraz zawodnik Białego Orła. W niedzielę koźminianie mieli zagrać na własnym obiekcie z WKS-em Witaszyce.

Z powodu zagrożenia koronawirusem wszystkie mecze zostały wstrzymane do 23 marca.

(LENA)

YouTube

Zuziak
Klub zdrowia 24
Intermarche
Dietetyka Kroczak
Lesniczowka
energy sped
M-Partner
APR
Galeria Kroto
Archiwum
gierko
Banaszak
TOR
Ideal Okna
BGP
Phone Spa
Transmed24
daf-mal
Robstal
Pod Szyszkami
Słoneczna
Eltom-bud
Impuls
W starym stylu
Jarmużek
Jumbonet
Kostka
KUK