Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Wkrótce Krotoszyńska Puszka Szczęścia

2020-01-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Wkrótce Krotoszyńska Puszka Szczęścia
Wkrótce Krotoszyńska Puszka Szczęścia

2 lutego na rynku będzie miała miejsce pierwsza edycja Krotoszyńskiej Puszki Szczęścia – Marcel 2020. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Stowarzyszenie Umami, a premiera ma związek z akcją #goMarcel!

 

– Zwróciliśmy się do rodziców Marcela z naszym pomysłem. Po akceptacji udaliśmy się do magistratu, by pozyskać pozwolenie na zorganizowanie akcji na krotoszyńskim rynku. Wiceburmistrz Czuszke, rzecz jasna, bez chwili zawahania podjął temat – oznajmia Tomasz Ptak, prezes stowarzyszenia.

Inicjatorzy mają już zapewnioną scenę, która zostanie rozstawiona na rynku tuż przed akcją zaplanowaną na drugi dzień lutego. – Jeszcze nie mamy pewności, czy uda się bezkosztowo rozłożyć scenę, ale sądzę, że znajdziemy rozwiązanie – dodaje T. Ptak.

Idea polega na tym, by poszczególne stoiska wykupiły firmy, zyskując znakomite narzędzie marketingowe i niosąc jednocześnie pomoc. – Zakładamy, że przekazów medialnych będzie sporo, a przez event przewinie się kilka tysięcy osób – stwierdza organizator.

Zapewnienie wyżywienia wolontariuszom, stworzenie identyfikatorów, druk koszulek itp. to koszt ok. 14 tys. zł. Pomysłodawcy toczą rozmowy z wieloma formacjami muzycznymi. Te z rynku lokalnego już wyraziły wolę, by pojawić się na scenie bez pobierania opłat. W harmonogramie imprezy znajdą się m.in. występy lokalnych zgromadzeń, pokaz sukien ślubnych oraz atrakcja wieczoru, czyli koncert zespołu Daj To Głośniej, znanego z hitu „Mama ostrzegała”.

Pojawią się wolontariusze z puszkami, do których wrzucać można będzie wolne datki. Jedna puszka centralna będzie pod opieką rodziców Marcelka oraz sztabu organizacyjnego. – Apel do wszystkich, by wrzucać pieniądze wyłącznie do puszek opieczętowanych, które będą w rękach oznakowanych wolontariuszy. Skarbonki przy własnych stanowiskach będą miały także wszystkie zaangażowane firmy. Co do przedsiębiorstw, zapraszamy ludzi z dowolnych branż, nie ograniczając się do aspektów kulinarnych czy artystycznych. Jak na Stowarzyszenie Umami przystało, nie może zabraknąć również pysznego jedzenia, które zaserwują wam nasi partnerzy – zachęca T. Ptak.

Członkowie Umami przygotowali trzy pakiety dla firm. Zaciekawionych tematem przedsiębiorców zachęcamy do kontaktu z Tomkiem Ptakiem (721 174 988) i Magdaleną Piekarską (531 576 666).

DANIEL BORSKI

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
BGP
TOR
nest
Lesniczowka
energy sped
APR
Galeria Kroto
gierko
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24