Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Wręczono stypendia burmistrza

2019-09-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Wręczono stypendia burmistrza
Wręczono stypendia burmistrza

W auli Szkoły Podstawowej nr 5 odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów burmistrza Krotoszyna najlepszym uczniom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy. W ten sposób nagrodzono ich za osiągnięcia w drugim półroczu poprzedniego roku szkolnego.

 

Hasłem przewodnim uroczystości były słowa Stanisława Moniuszki: „Ja nic nowego nie tworzę (…), przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł”. Program artystyczny przygotowali uczniowie SP nr 8 i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie pod kierownictwem Marka Olejnika.

Burmistrz Franciszek Marszałek pogratulował wszystkim wyróżnionym uczniom dobrych wyników w nauce i podziękował za ciężką pracę. Podkreślił ich zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy oraz determinację w dążeniu do osiągania celów.

FOTOGALERIĘ z UROCZYSTOŚCI znajdziesz TUTAJ!

– Uhonoruję dziś uczniów, którzy wykazali się wybitnymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w II półroczu roku szkolnego 2018/2019. Gratuluję wam. Swoją postawą udowodniliście, że stać was na bardzo dużo. Potwierdziliście pracowitość, ambicję i dążenie do doskonałości. Podziękowania należą się rodzicom, dyrektorom i nauczycielom, którzy mają wkład w wasze sukcesy. Zdobywając wysokie lokaty w rywalizacji międzyszkolnej, przyczyniliście się do promocji Krotoszyna poza naszą gminą – mówił włodarz Krotoszyna.

Tym razem komisja stypendialna zdecydowała się uhonorować aż 259 uczniów, w tym 85 gimnazjalistów. Ponadto dwóm uczniom wręczone zostały nagrody pieniężne prezydenta Lions Club Krotoszyn w wysokości 1000 złotych.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner