2. /
  4. /
  5. Wrześniowe starty
MDECOR

Kolejny aktywny weekend zaliczyli biegacze z powiatu krotoszyńskiego. Tym razem nasi zawodnicy startowali w zawodach w Gnieźnie, Pleszewie i Miejskiej Górce.

W Gnieźnie na linii startu 45. Biegu Lechitów stanęło ponad 1600 biegaczy. W tym gronie znalazło się troje przedstawicieli KS Krotosz. Najszybszy z nich był Daniel Marek, który uzyskał wynik 01:23:10. Łukasz Zając pokonał trasę w czasie 01:45:08, a Marika Mroczkowska w czasie 01:59:45. W Gnieźnie startowała też liczna reprezentacja Krotoszyńskiej Grupy Biegowej: Rafał Bystrowski (01:42:05), Grzegorz Kroczak (01:42:07), Jarosław Torzecki (01:42:08), Maciej Karolewski (01:46:03), Marek Ostój (01:46:05), Oskar Rakowski (01:46:06), Monika Dolata (01:53:23), Rafał Późniak (01:56:03), Karol Marcisz (02:08:46) oraz Joanna Góralska (02:18:21). Ponadto bieg ukończyli Kamil Szewczyk z Białego Orła Koźmin Wlkp. (02:20:53) oraz Jacek Zawodny z Witkowski Running Teamu (01:55:43).

W dwunastej edycji pleszewskiego Biegu Przemysława do wyboru były dwa dystanse. Na 10-kilometrową trasę wybrali się przedstawiciele KS Krotosz – Karol Kałużny (46:22) i Tomasz Knapik (50:53), a także zawodniczka Witkowski Running Teamu – Elżbieta Gruszczyńska (51:34). Na krótszym dystansie pobiegł Michał Jarosz z Koźmin Biega i zajął dziesiątą lokatę w open (18:36).

Do rywalizacji w III Biegu Górków w Miejskiej Górce przystąpiło ponad 300 biegaczy. KS Krotosz reprezentowała m.in. Justyna Karolczak, która uplasowała się na siódmym miejscu w open z czasem 38:15 i była najlepsza wśród kobiet oraz w kategorii K30. Tuż za nią na metę wbiegł Patryk Karwik, zajmując drugie miejsce w kat. M30 (38:16). Na dalszych pozycjach uplasowali się dwaj inni przedstawiciele Krotosza – Miłosz Kaczmarek (42:37) oraz Krzysztof Antkowiak (55:26).

W Biegu Górków startowali także Anita Jadczak (50:32), która była trzecia w kat. K40, Wioletta Bystrowska (01:03:42) i Iwona Sobkowiak (01:09:35) z Krotoszyńskiej Grupy Biegowej oraz Bartłomiej Białek (44:59), Marta Chytrowska (53:52) i Katarzyna Kaczmarek (56:45) z Witkowski Running Teamu.