Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Wtargnęła przed jadącą ciężarówkę

2021-02-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Wtargnęła przed jadącą ciężarówkę
Wtargnęła przed jadącą ciężarówkę
Vidia film tekst

18 lutego na drodze krajowej nr 15, na trasie Krotoszyn-Koźmin Wlkp., wprost przed jadący pojazd ciężarowy wybiegła młoda kobieta. Dzięki refleksowi kierowcy osoba ta przeżyła wypadek.

 

Do zdarzenia doszło w okolicach Wolenic. – Kierująca samochodem marki Volkswagen zatrzymała się w zatoczce autobusowej, wysiadła z pojazdu, a następnie wybiegła na jezdnię wprost przed nadjeżdżający ciągnik siodłowy marki Renault – informuje Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Na szczęście kierowca zauważył z daleka dziwne zachowanie kobiety i – zbliżając się do niej – skierował pojazd w lewą stronę, dzięki czemu ciężarówka nie uderzyła w kobietę z całą siłą. – Kierowca tak naprawdę w ostatniej chwili odbił kierownicą pojazdu w lewo. Dzięki temu kobieta nie wpadła bezpośrednio pod ciężarówkę, a została uderzona jej bokiem i co za tym idzie – przeżyła – dodaje funkcjonariusz.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobietę przetransportowano do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z uwagi na obrażenia poddano ją hospitalizacji. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

(LENA)

FOT. Zdjęcie poglądowe

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak