Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

WTZ w nowej siedzibie

2018-10-16
WTZ w nowej siedzibie
Finestra

W miniony czwartek odbyło się otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krotoszynie. Mieści się ona w budynku przy ulicy Kobylińskiej 9a.

 

Dzień 14 lipca tego roku na długo pozostanie w pamięci wielu krotoszynian, a zwłaszcza tych, którzy byli czy są związani z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia, Hufcem ZHP bądź Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Wtedy wszystkie te instytucje poważnie bowiem ucierpiały w wielkim pożarze ich ówczesnej siedziby – budynku przy ul. Młyńskiej.

Od tamtego wydarzenia minęły już trzy miesiące, a wspomniane instytucje powoli stają na nogi. Siedziba WTZ-u to dla wielu jego podopiecznych drugi dom, w związku z czym otwarcie nowego lokum miało podniosły charakter.

Na uroczystość przybyli m.in. starosta Stanisław Szczotka, burmistrz Franciszek Marszałek, Anna Skupień – dyrektor poznańskiego oddziału PFRON, Paweł Kaczmarek – kierownik WTZ-u i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Po części oficjalnej goście mieli okazję podziwiać występ taneczny podopiecznych WTZ-u, wzorowany na popisach ich idola – Michaela Jacksona.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi ks. kanonik Dariusz Kowalek poświęcił budynek. Potem uczestników uroczystości zaproszono na skromny poczęstunek w nowej siedzibie WTZ-u.

– Bardzo się cieszę z tej siedziby. Dobrze, że wreszcie ją mamy, ponieważ inaczej nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Paradoksem jest to, że pożar wybuchł w pierwszy dzień naszego urlopu miesięcznego. Na szczęście powoli się podnosimy, jak widać z sukcesem – powiedział Paweł Kaczmarek, kierownik krotoszyńskiego WTZ-u.

(KLB)

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK