Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Wypadek podczas prac polowych

2019-07-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Wypadek podczas prac polowych
Wypadek podczas prac polowych

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie, 25 lipca, podczas wykonywania prac polowych w miejscowości Wrotków (gmina Koźmin Wielkopolski). Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia wysłano jeden zastęp krotoszyńskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jeden z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski. Na miejscu okazało się, że w maszynie rolniczej – rozrzutniku – między wałkami uwięziony jest młody mężczyzna. Poszkodowany był przytomny i znajdował się pod opieką personelu medycznego. Na miejsce przyjechał także patrol policji.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, odkręcili jeden wałek roboczy maszyny, co umożliwiło ewakuację osoby na zewnątrz  i przetransportowanie jej do karetki pogotowia, w której zrealizowano czynności opatrunkowe. Kierujący działaniami ratowniczymi uzyskał informację, że na miejsce zdarzenia leci śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. W związku z powyższym wyznaczył miejsce do lądowania, które zostało zabezpieczone przez strażaków. Po wylądowaniu LPR, osoba poszkodowana została przekazana lekarzowi, który podjął decyzję o transporcie mężczyzny do szpitala.

(NOVUS)

FOT. dh Szymon Sikora

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek