Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Wyrok za uderzenie ratowniczki

2019-07-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wyrok za uderzenie ratowniczki
Wyrok za uderzenie ratowniczki

22 lipca w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie odbyła się rozprawa przeciwko 56-letniemu mężczyźnie z Koźmina Wlkp., który 23 stycznia 2019 r., będąc w stanie upojenia alkoholowego, znieważał personel medyczny i uderzył ratowniczkę medyczną na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.  

Przypomnijmy, że 23 stycznia tego roku pijany mężczyzna został zabrany przez ratowników medycznych z jednej z ulic w Koźminie Wlkp. Gdy karetka przyjechała na miejsce wezwania, przy mężczyźnie leżącym na ulicy obecni byli policjanci. 56-latek w chwili przyjazdu ratowników był nieprzytomny, czuć było od niego alkohol. Kiedy został przyjęty na Szpitalny Oddział Ratunkowy zachowywał się agresywnie, był wulgarny, znieważał personel słowami powszechnie uznanymi za obraźliwe. Uderzył także ratowniczkę w twarz.  Na miejsce został wezwany patrol policji i ostatecznie agresywnego mężczyznę zatrzymano. 25 stycznia zostały mu postawione zarzuty prokuratorskie, dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a także znieważenia funkcjonariusza publicznego, co może skutkować podobną karą. Decyzją prokuratury zastosowano wobec 56-latka dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Sąd Rejonowy w Krotoszynie uznał mężczyznę za winnego znieważenia 3 osób, a także naruszenia nietykalności cielesnej w stosunku do czwartej osoby z personelu medycznego. Wyrok obejmuje: 3 miesiące pozbawiania wolności w warunkowym zawieszeniu na okres 2 lat, zapłatę 500 zł nawiązki dla ratowniczki, która została uderzona, wprowadzenie nadzoru kuratora sądowego nad oskarżonym, zobowiązanie oskarżonego do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, zobowiązanie oskarżonego do pokrycia kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek