Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Za nami już 45. edycja koźmińskiego Biegu Maćka!

2022-10-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Za nami już 45....
Za nami już 45. edycja koźmińskiego Biegu Maćka!
IMPULS ZDUNY - Menu świąteczne

Przełom września i października upłynął w Koźminie Wlkp. pod znakiem aktywności biegowej. W piątek i sobotę Gminny Ośrodek Sportu zorganizował bowiem 45. edycję Biegu Maćka. 

 

Oczywiście najważniejszym punktem imprezy był bieg główny, w którym do wyboru były dwa dystanse – na 5 i 10 km. Wcześniej jednak przeprowadzono biegi dla młodszych sportowców – przedszkolaków, dzieci szkolnych i młodzieży.

Na starcie biegu głównego stanęło wielu zawodników i zawodniczek z powiatu krotoszyńskiego, ale nie tylko. Dystans 5 kilometrów najszybciej pokonał Krystian Zdrojewski z Wilkowyi, reprezentujący 16. Batalion Remontu Lotnisk. Zwycięzca dobiegł do mety w czasie 16:20. Na podium stanęli także Marek Wiła z Jarocina oraz Jakub Skrzypczak z Garzyna. Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Witek z Jarocina, przedstawiciela 16. Batalionu Remontu Lotnisk, która w klasyfikacji open znalazła się na 15. pozycji. Najszybszym biegaczem z naszego powiatu okazał się Michał Jarosz z zespołu Koźmin Biega, który zajął 5. miejsce. Na 11. pozycji znalazł się Szymon Okrutnik z Witkowski Running Teamu, a tuż za nim na mecie pojawił się Robert Rybczyński z Koźmina Wlkp. W sumie w biegu na 5 km sklasyfikowano 80 zawodniczek i zawodników.

W rankingu drużynowym za 5 km pierwsze miejsce zajęła ekipa 16. Batalionu Remontu Lotnisk, wyprzedzając Witkowski Running Team, AP Biały Orzeł Koźmin Wlkp. oraz Koźmin Biega.

Na dystansie 10 km najlepszy był poznaniak – Przemysław Kliks, który pokonał trasę w czasie 33:50. Za triumfatorem na mecie pojawili się Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego, reprezentujący Szymkowiak Team, oraz Jacek Dziechciowski ze Śremu. Najszybszą kobietą była Justyna Karolczak z KS Krotosz, która uplasowała się na szóstej pozycji w open. Kolejnym biegaczem z powiatu krotoszyńskiego był Marcin Chlebowski z Kobylina, który zamknął czołową dziesiątkę. 11. lokatę zajął Jakub Marciniak z grupy Koźmin Biega. Dystans 10 km pokonało 89 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył KS Krotosz, a kolejne miejsca zajęły 16. Batalion Remontu Lotnisk, ekipa Patole, Fire Team, Koźmin Biega, Witkowski Running Team oraz Krotoszyńska Grupa Biegowa.

(ANKA)

 

FOT. Tomasz Piejko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 2 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL