Za nami już 45. edycja koźmińskiego Biegu Maćka!

2. /
  4. /
  5. Za nami już 45....
Kwiaciarnia Złocień

Przełom września i października upłynął w Koźminie Wlkp. pod znakiem aktywności biegowej. W piątek i sobotę Gminny Ośrodek Sportu zorganizował bowiem 45. edycję Biegu Maćka.

Oczywiście najważniejszym punktem imprezy był bieg główny, w którym do wyboru były dwa dystanse – na 5 i 10 km. Wcześniej jednak przeprowadzono biegi dla młodszych sportowców – przedszkolaków, dzieci szkolnych i młodzieży.

Na starcie biegu głównego stanęło wielu zawodników i zawodniczek z powiatu krotoszyńskiego, ale nie tylko. Dystans 5 kilometrów najszybciej pokonał Krystian Zdrojewski z Wilkowyi, reprezentujący 16. Batalion Remontu Lotnisk. Zwycięzca dobiegł do mety w czasie 16:20. Na podium stanęli także Marek Wiła z Jarocina oraz Jakub Skrzypczak z Garzyna. Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Witek z Jarocina, przedstawiciela 16. Batalionu Remontu Lotnisk, która w klasyfikacji open znalazła się na 15. pozycji. Najszybszym biegaczem z naszego powiatu okazał się Michał Jarosz z zespołu Koźmin Biega, który zajął 5. miejsce. Na 11. pozycji znalazł się Szymon Okrutnik z Witkowski Running Teamu, a tuż za nim na mecie pojawił się Robert Rybczyński z Koźmina Wlkp. W sumie w biegu na 5 km sklasyfikowano 80 zawodniczek i zawodników.

W rankingu drużynowym za 5 km pierwsze miejsce zajęła ekipa 16. Batalionu Remontu Lotnisk, wyprzedzając Witkowski Running Team, AP Biały Orzeł Koźmin Wlkp. oraz Koźmin Biega.

Na dystansie 10 km najlepszy był poznaniak – Przemysław Kliks, który pokonał trasę w czasie 33:50. Za triumfatorem na mecie pojawili się Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego, reprezentujący Szymkowiak Team, oraz Jacek Dziechciowski ze Śremu. Najszybszą kobietą była Justyna Karolczak z KS Krotosz, która uplasowała się na szóstej pozycji w open. Kolejnym biegaczem z powiatu krotoszyńskiego był Marcin Chlebowski z Kobylina, który zamknął czołową dziesiątkę. 11. lokatę zajął Jakub Marciniak z grupy Koźmin Biega. Dystans 10 km pokonało 89 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył KS Krotosz, a kolejne miejsca zajęły 16. Batalion Remontu Lotnisk, ekipa Patole, Fire Team, Koźmin Biega, Witkowski Running Team oraz Krotoszyńska Grupa Biegowa.