Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zacięta rywalizacja mieszkańców

2020-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zacięta rywalizacja mieszkańców
Zacięta rywalizacja mieszkańców
Media sort baner w tekstach

W niedzielę, 9 lutego, w hali sportowej w Koźminie Wlkp. przeprowadzono Zimową Spartakiadę Mieszkańców Miasta i Gminy. Najlepsza w klasyfikacji generalnej była reprezentacja Pogorzałek Wielkich.

 

Zawody miały na celu popularyzację aktywności fizycznej i integrację mieszkańców, a zorganizowano je w ramach współzawodnictwa sportowego pod hasłem „Szybciej, celniej, mocniej”. Do rywalizacji przystąpiło szesnaście zespołów reprezentujących poszczególne sołectwa i osiedla. Dla uczestników przygotowano 14 konkurencji.
W rzucie do tarczy lotką spośród kobiet najlepsza była Oliwia Nowakowska (Orla), a za nią uplasowały się Zofia Pańczak (Nowa Obra) i Marzena Urna (Koźmin Wlkp. – Osiedle nr 3). W grupie mężczyzn zwyciężył Kacper Fabisiak (Borzęciczki), wyprzedzając Wiktora Berusa (Wałków) i Wiesława Głuszka (Koźmin Wlkp. – Osiedle nr 2).

W rzucie piłką koszykową w czołowej trójce znalazły się Maria Markuszewska (Gałązki), Klaudia Urna (Koźmin Wlkp. – Osiedle nr 3) i Magdalena Marciniak (Stara Obra), a w rzucie piłką lekarską najlepsi byli Hubert Wujkowski (Gałązki), Norbert Poprawski (Mokronos) i Kacper Olejniczak (Stara Obra).

Do bramki najcelniej strzelała Marta Górka (Borzęciczki), wyprzedzając Olgę Mazur (Pogorzałki Wielkie) i Angelinę Krawiec (Skałów), a wśród mężczyzn najlepiej poradził sobie Mariusz Serek (Walerianów), drugi był Mateusz Nowak (Staniew), trzeci – Marcin Walczak (Biały Dwór).

W podnoszeniu odważnika na pierwszych trzech lokatach uplasowały się Joanna Kaczmarek (Pogorzałki Wielkie), Zuzanna Żabińska (Wyrębin) i Michalina Głuch (Borzęciczki). W gronie mężczyzn triumfował Sławomir Jarosz (Orla), a kolejne miejsca zajęli Adrian Józefiak (Stara Obra) i Dominik Szymczak (Pogorzałki Wielkie). W slalomie z piłką nożną najlepiej spisała się Klaudia Urna (Koźmin Wlkp. Osiedle nr 3), która wyprzedziła Marię Markuszewską (Gałązki) i Urszulę Drewniak (Pogorzałki Wielkie).

W rzutach do kosza najskuteczniejsi byli Anna Wojciechowska (Koźmin Wlkp. osiedle nr 1), Magdalena Maćkowiak (Staniew) i Julia Urna (Koźmin Wlkp. – Osiedle nr 3) oraz Marcin Borowczyk (Koźmin Wlkp. – Osiedle nr 1), Tomasz Nowakowski (Orla) i Sergiusz Gawroński (Staniew). W rzucie do celu pierwsza była Paulina Biszczak (Pogorzałki Wielkie), przed Katarzyną Szymańską (Gałązki) i Izabelą Roszak (Nowa Obra).

W przeciąganiu liny najlepsi okazali się staniewianie. Drugi był team z Pogorzałek Wielkich, a trzecia lokata przypadła Gałązkom. W sztafecie triumfował zespół Skałowa, wyprzedzając Pogorzałki Wielkie i Starą Obrę.

Po podliczeniu punktów okazało się, że spartakiadę wygrała ekipa Pogorzałek Wielkich, a kolejne miejsce zajęły Staniew i Skałów.

(LENA)

FOT. GOS Koźmin Wlkp.

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek