Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zagrali dla Basi!

2018-12-16
Zagrali dla Basi!
Pałac w Orli tekst

Drużyna Pro-Metu wygrała sobotni Turniej Charytatywny „Gramy dla Basi Jasiak”. W finale koźminianie pokonali 2:0 LZS Kuklinów. Najlepszym zawodnikiem zmagań okazał się były gracz Lecha Poznań, Jakub Wilk.

 

Do rywalizacji przystąpiło trzynaście zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Pierwszą grupę wygrał koźmiński Pro-Met, a drugi był LZS Kuklinów. W grupie B najlepsza była ekipa A Seree Tee, a drugą lokatę zajął team krotoszyńskich sędziów. Warto podkreślić, że drużyna KS Luboński, w której występował były zawodnik Astry – Tomasz Domagała, przejechała aż 100 km, by zagrać w turnieju i tym samym wesprzeć szczytny cel.

W półfinałach kuklinowianie ograli 2:0 AST, a Pro-Met pokonał 1:0 krotoszyńskich sędziów. W meczu o trzecie miejsce drużyna AST nie dała szans arbitrom, zwyciężając 4:0. W finale natomiast koźminianie wygrali 2:0 z LZS-em Kuklinów. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Jakuba Wilka (Pro-Met), który zdecydował się oddać swoją nagrodę na rzecz Basi Jasiak.

– W imieniu Basi dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w licytacje, organizację i uczestnictwo w turnieju charytatywnym dla naszej córki – powiedział Wojciech Jasiak. – Wasza pomoc to jej wielka szansa. Dzięki wsparciu Basia ma możliwość pokonywać trudności, korzystać z rehabilitacji i specjalistycznego leczenia. W szczególności dziękujemy Mariuszowi Ratajczakowi, Przemysławowi Gustowskiemu i Agnieszce Maćkowiak za wielkie zaangażowanie i pomoc w organizacji tej imprezy – podkreślił.

Na profilu facebookowym Mariusza Ratajczaka cały czas trwają licytacje gadżetów, przekazanych przez sportowców z całego kraju. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa, a tym samym do pomagania Basi Jasiak. Można też przekazać 1% podatku na rzecz chorej dziewczynki na konto Fundacji Słoneczko.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek