2. /
  4. /
  5. ZAKSA w półfinale Ligi...
PANCOM

W czwartek potrzeba było aż sześciu setów, by wyłonić półfinalistę siatkarskiej Ligi Mistrzów. Ostatecznie z zażartej batalii z włoskim Itasem Trentino zwycięsko wyszła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z Łukaszem Kaczmarkiem w składzie.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu 3:2 ZAKSA przed rewanżem była w nieco lepszej sytuacji. W czwartkowej konfrontacji pierwszą partię do 19 wygrał zespół włoski. Kolejne dwa sety na swoją korzyść (25:23, 29:27) rozstrzygnęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. Potem jednak gospodarze doprowadzili do remisu, wygrywając czwartą odsłonę do 21. W tie-breaku również byli lepsi (15:13) i do wyłonienia półfinalisty potrzebny był tzw. złoty set. W tej partii kędzierzynianie nie pozostawili rywalom złudzeń i wygrali 15:9, tym samym awansując do czołowej czwórki rozgrywek!

O wejście do finału ZAKSA powalczy z kolejną drużyną włoską – Sir Safety Susa Perugia, w której występują Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon.