Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zapraszamy na NOC ZAWODOWCÓW 2020!

2020-09-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Zapraszamy na NOC ZAWODOWCÓW...
Zapraszamy na NOC ZAWODOWCÓW 2020!
Vidia film tekst

Tajniki wielu zawodów, jak połączyć wymarzony zawód z pasją, gry, konkursy, zabawy, rozmowy, prezentacja pracowni, warsztatów, ale też webinaria i czaty z doradcami czy pracodawcami – to wszystko oraz wiele innych atrakcji będzie miało miejsce podczas trzeciej edycji Nocy Zawodowców 2020 pod nazwą „Wielkopolska w sieci zawodów”.

 

Wielkie wydarzenie organizowane specjalnie dla młodzieży i dorosłych już 2 października od godziny 17.00.

Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco:

https://www.facebook.com/events/334515411081108/

Tegoroczna edycja Nocy Zawodowców, która cieszy się popularnością wśród uczniów, rodziców, doradców zawodowych, nauczycieli, odbędzie się całkowicie ONLINE. Nie od dziś wiadomo, że Internet jest jednym z ulubionych miejsc młodych ludzi. To tam uczą się, grają, planują strategię, ale też rozmawiają i spędzają czas.

Dlatego w tym roku organizator wydarzenia – Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, postanowił wybrać właśnie to miejsce na spotkanie z młodymi ludźmi i w bardzo innowacyjny sposób podpowiedzieć im, jaki zawód wybrać i jak połączyć go z pasją.

Co ciekawe, Noc Zawodowców zostanie poprowadzona przez youtubera – Wojtka Kaczmarczyka, prowadzącego kanał „Do roboty”, modela, aktora i vlogera

(https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw)

To on przeprowadzi uczestników wydarzenia przez świat zawodów. Tego dnia w sieci odbędzie się też premiera odcinka specjalnego „Do roboty”, który wcześniej zostanie nagrany w Kaliszu. W tej części zaprezentowany będzie zawód związany z budową i strojeniem fortepianów i pianin. Znany youtuber opowie również o plusach i minusach pracy w poszczególnych zawodach, a swoich sił próbował już w stu! Doradzi też uczestnikom, w jaki sposób budować swój dobry wizerunek w sieci.

Ponadto w tegorocznej odsłonie Nocy Zawodowców wezmą udział rzemieślnicy i pracodawcy z subregionu kaliskiego, którzy opowiedzą o tajnikach wykonywanych zawodów oraz zaprezentują widzom swoje pracownie i warsztaty – często na co dzień niedostępne.

Będzie też możliwość spotkania online z doradcami zawodowymi Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, którzy doradzą, jak efektywnie szukać pracy.

Dobra wiadomość dla szkół, które zgłoszą swoich uczestników – udział w wydarzeniu pozwoli na realizację podstawy programowej w zakresie doradztwa zawodowego w wymiarze ponad trzech godzin lekcyjnych. Uczniowie nie tylko będą mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich grach o zawodach i specyfice pracy w różnych branżach, ale na czacie będą mogli na bieżąco zadawać pytania pracodawcom.

Celami inicjatywy są popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. Wydarzenie jest współorganizowane przez Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu, a partnerami są starostwa powiatowe z Jarocina, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa oraz Pleszewa, a także Cechy Rzemiosł Różnych z Jarocina i Ostrowa Wlkp., Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych z Kalisza oraz Związek Rzemieślników Cechowych z Kalisza. Honorowy patronat nad Nocą Zawodowców objął Marek Woźniak – marszałek województwa wielkopolskiego.

 

Dodatkowe atrakcje Nocy Zawodowców

NAGRODY (plecaki, smartwatche, głośniki bluetooth, powebanki, śpiwory, gadżety od sponsorów, ale też i mniejsze niespodzianki będą do „zgarnięcia” na trzy sposoby:

– ZAWODOWE ROZDANIE dla wszystkich uczestników – to 10 serii pytań w trakcie całego wydarzenia, w których nagrodzimy 10 pierwszych prawidłowych odpowiedzi na czacie !!! Zatem czeka na Was w sumie 100 upominków!

– ZAWODOWY EXPRESS – gra drużynowa dla uczniów klas VII-VIII, którzy wezmą udział w przygotowanym wcześniej QUIZIE z pytaniami związanymi z Nocą Zawodowców 2020 – 30 pierwszych drużyn, które odpowiedzą prawidłowo na pytania, wygra nagrody. Zatem 150 nagród do rozdania!

– ZAWODOWY LOS – spośród wszystkich uczestników wydarzenia organizatorzy rozlosują 10 nagród specjalnych.

Pierwszych 20 szkół, które zgłoszą minimum dwie drużyny do udziału w wydarzeniu, otrzyma „pakiet szkolny”, na który składać się będą materiały biurowe i papiernicze dla szkoły.

Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, doradcy zawodowi oraz rodzice/opiekunowie uczniów mogą w ramach aktywności towarzyszących Nocy Zawodowców wziąć udział w bezpłatnych webinarach:

17.30-18.45 – WEBINAR „Planowanie drogą do sukcesu – rzecz o zarządzaniu sobą w czasie”; prelegent: dr Joanna Kozielska (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych)

18.45-19.00 – WEBINAR z zakresu różnic pokoleniowych: „Jak jeszcze lepiej zrozumieć własne dziecko?”; prelegent: Anna Stokowska (Fundacja Katalyst Education, Mapa Karier)

CZAT Z PRACODAWCAMI

Możecie również połączyć się na czacie bezpośrednio z pracodawcami, którzy będą do dyspozycji od 17.30 do 19.00.

OPRAC. (ANKA)

FORMULARZ REJESTRACYJNY dla uczestników znajduje się TUTAJ (na adresy mailowe pozostawione w formularzu zostaną wysłane linki do poszczególnych aktywności)

REGULAMIN wydarzenia znajduje się TUTAJ.

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek