Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zatrzymano dwóch złodziei

2021-01-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Zatrzymano dwóch złodziei
Zatrzymano dwóch złodziei
Najfinanse text

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w kilkunastu sieciowych sklepach na terenie województwa wielkopolskiego. Sprawcom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Pod koniec minionego roku jeden ze złodziei został ujęty w Rozdrażewie, przez załogę sklepu i postronne osoby, na kradzieży zdrapek – gier losowych. 32-letniego mieszkańca Bydgoszczy oddano w ręce policji. Skradzione i znalezione w plecaku mężczyzny zdrapki warte były ponad tysiąc złotych.

Mundurowi zatrzymali 32-latka i ustalili, że obok marketu stoi samochód nienależący do niego. W zamkniętym pojeździe na tylnej kanapie znajdowały się alkohol, petardy i artykuły spożywcze. Zatrzymany zaprzeczał, jakoby przyjechał do Rozdrażewa z kimś innym i zapewniał, że do tej miejscowości dotarł autobusem.

Kryminalni w ukryciu obserwowali pozostawiony samochód. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, bowiem po kilku godzinach do pojazdu podszedł mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Dlatego też policjanci podjęli interwencję i sprawdzili mężczyznę oraz auto.

– Jak się okazało, kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega zatrzymanego wcześniej 32-latka. W samochodzie ujawniono sporą ilość drogich alkoholi oraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wyniosła ponad 11 tysięcy złotych – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Funkcjonariusze zatrzymali więc 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty. Przyznali się do zarzucanych czynów. Działając wspólnie, dopuścili się kradzieży zdrapek – gier losowych, artykułów spożywczych i alkoholi. Łącznie straty oszacowano na ponad 12 tysięcy złotych. Sprawcom kradzieży grozi do pięciu lat więzienia.

(ANKA)

FOT. KPP Krotoszyn

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Eltom-bud
Jarmużek