2. /
  4. /
  5. Zawodnicy z naszego powiatu...
IMPRESJA KROTOSZYN

2 października w Strzałkowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Silver Cup. Zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego wywalczyli łącznie ponad 30 medali.

W szranki stanęło ponad 300 sportowców z 28 klubów. Pośród nich znaleźli się karatecy z naszego powiatu.

Reprezentanci UKS Shodan Zduny wywalczyli łącznie 16 medali i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji drużynowej zdunowianie złote medale zdobyli w kata dziewcząt 10-13 lat (A. Adamska, N. Adamska, M. Streubel), kata dziewcząt 9 lat i młodsze (A. Adamska, A. Choma, M. Palmączyńska) oraz kata pierwszy krok 9 lat i starsi (S. Glinka, T. Marcinkowski, E. Mujta), srebro w kata dziewcząt 9 lat i młodsze (N. Jasińska, E. Mujta, W. Swat) oraz brąz w kata chłopców 10-13 lat (N. Jasiński, T. Marcinkowski, F. Zioło).

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli A. Adamska (kata 8-9 lat), J. Romański (kata juniorów i kumite juniorów – 61 kg) oraz W. Swat (kata pierwszy krok 8 lat). Na drugich miejscach uplasowali się F. Zioło (kata 7 lat i młodsi oraz kata pierwszy krok 7 lat), A. Choma (kata 8-9 lat), J. Formanowski (kata juniorów oraz kumite juniorów -68 kg) i S. Glinka (kata pierwszy krok 10 lat i starsi). Brąz wywalczyła N. Jasińska (kumite 8-9 lat fantom).

Team Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan w klasyfikacji generalnej znalazł się na szóstej pozycji. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się N. Błażejczak (kumite 8-9 lat fantom), K. Woźniak (kumite juniorów +68 kg oraz kumite juniorów młodszych +63 kg) i J. Borowczyk (kumite juniorów młodszych -63 kg). Srebrne krążki zdobyli L. Bała (kihon pierwszy krok 8 lat) oraz H. Waśkowiak (kihon pierwszy krok 9-10 lat i starsi), a brązowe K. Rączka (kihon pierwszy krok 6 lat i młodsi), A. Wypuszcz (kihon pierwszy krok 8 lat) i J. Borowczyk (kumite juniorów -61 kg).

Osiem razy na podium stawali przedstawiciele ASW Nippon Krotoszyn. W rywalizacji drużynowej dziewczęta z tego klubu zajęły drugie miejsce w kata 10-13 lat (M. Dolata, M. Krawiec, N. Piechocka). Srebrne medale indywidualnie wywalczyli M. Dolata (kata 10-11 lat) oraz P. Matysiak (kumite juniorów młodszych -52 kg). Po brąz sięgnęli natomiast M. Krawiec (kata 8-9 lat oraz kumite 8-9 lat -30 kg), M. Dolata (kumite 10-11 lat +35 kg), N. Piechocka (kumite 10-11 lat fantom) i P. Matysiak (kumite młodzików -50 kg).