Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Zawody nieopodal wody

2021-08-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport, SPORT MILICZ
  4. /
  5. Zawody nieopodal wody
Zawody nieopodal wody
GetFree

25 sierpnia nad milickim zalewem zorganizowano turniej mini piłki nożnej i siatkówki plażowej. W zmaganiach brali udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Główną nagrodą był Puchar Starosty Milickiego.

 

W piłkę nożną grano w zespołach sześcioosobowych, natomiast rywalizacja w siatkówce toczyła się w parach. W kategorii szkół średnich przy zmagania przy siatce wygrał zespół Coco Jambo, a spośród ekip z podstawówek triumfował team FC Kaszanka.

Jednak to nie o zwycięstwo chodziło w tym przedsięwzięciu. Organizatorzy – Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej – realizowali zadanie publiczne powiatu, na które udało się pozyskać środki zewnętrzne. Priorytetem było zapewnienie dzieciom i młodzieży rozrywki i integracji po trudach związanych z epidemią. Zmagania sportowe stanowiły zatem pretekst do aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami, przy pięknej, słonecznej pogodzie i obok malowniczego krajobrazu milickiego zalewu.

– Ostatnie miesiące, kolejne lockdowny nie były łaskawe dla dzieci i młodzieży w całym kraju. Chciałem, by miały one okazję do integracji z rówieśnikami i do sprawdzenia się pod okiem profesjonalnych sędziów. Gdy dodamy do tego fakt, że każdy uczestnik miał zapewniony smaczny poczęstunek, to zapewne druga edycja Turnieju o Puchar Starosty Milickiego będzie jeszcze bardziej udana – podsumowuje Daniel Misiek, główny organizator.

(MS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud