Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Zbierają środki finansowe na boisko!

2022-08-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zbierają środki finansowe na...
Zbierają środki finansowe na boisko!
Chatka

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie boryka się z problemem braku boiska. Koszt budowy obiektu jest bardzo duży, dlatego społeczność tej placówki prosi o wsparcie.

 

Placówka funkcjonuje od 2009 roku, a jej siedziba znajduje się przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa jest alternatywą dla placówek publicznych. Ciągły rozwój placówki pozwala jej pochwalić się ofertą wykraczającą poza standardy nauczania, a profesjonalna kadra udowodniła już nie raz, że jest godna zaufania.

Od początku szkoła zmaga się z brakiem własnego boiska. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się więc w hali sportowej przy ul. Młyńskiej lub w innych lokalizacjach, które są ustalane każdego roku. Ustalenia dyrekcji placówki z właścicielem terenu za marketem obok szkoły dały efekt w postaci tego, iż uczniowie mogą korzystać z dostępnej zieleni. Planowana jest budowa boiska wielofunkcyjnego w tym miejscu. Koszt inwestycji jest jednak ogromny. Kwota, jaką trzeba będzie przeznaczyć na budowę wielofunkcyjnego boiska modułowego, wynosi około 400 tysięcy złotych i znacznie przekracza możliwości budżetowe szkoły.

Boisko ma służyć nie tylko uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie, ale również pozostałym mieszkańcom miasta, po godzinach pracy placówki. Społeczność szkolna ma zamiar wykorzystywać je do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, ale również do organizacji różnych turniejów sportowych. Aby to mogło nastąpić, potrzebne jest wsparcie, dlatego postanowiono utworzyć zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

OPRAC. (LENA)

FOT. NSP Krotoszyn

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA