Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Zderzenie w newralgicznym miejscu

2022-08-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Zderzenie w newralgicznym miejscu
Zderzenie w newralgicznym miejscu
MARGO FINANSE

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku na łuku drogi krajowej numer 15, niedaleko Dziadkowa. To kolejne zdarzenie drogowe w tym niebezpiecznym miejscu. Policja apeluje do kierowców o zmniejszenie prędkości i zachowanie ostrożności na drodze!

 

Do wypadku doszło 30 lipca na odcinku pomiędzy miejscowościami Dziadkowo i Stawiec. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż jadący samochodem osobowym marki Citroen 20-letni mieszkaniec Odolanowa (wraz z nim jechał 16-letni pasażer) na niebezpiecznym łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków. Droga bowiem była mokra po opadach deszczu. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford Focus, którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Cieszków.

Na skutek wypadku osoby jadące citroenem doznały obrażeń ciała i zostały przetransportowane do szpitali w Miliczu i Ostrowie Wlkp. Rozbite pojazdy odholowano na parking strzeżony.

Obaj kierowcy byli trzeźwi i mieli wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. – Ponownie apelujemy do wszystkich kierowców o zmniejszenie prędkości jazdy, szczególnie podczas opadów deszczu, a także o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze – mówi podinsp. Sławomir Waleński z KPP Milicz.

(ANKA)

 

FOT. KPP Milicz

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA