Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Zdobyli trzy medale w Knurowie

2022-11-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zdobyli trzy medale w...
Zdobyli trzy medale w Knurowie
Laguna buty

Czteroosobowa reprezentacja SAC Ursus Krotoszyn udała się w pierwszym tygodniu listopada do Knurowa na Memoriał im. Eugeniusza Mehlicha. Troje naszych zawodników stanęło na podium.

 

Julia Maślankowska, rywalizująca w kategorii -52 kg juniorek do lat 18, osiągnęła wynik 47,5 kg, który dał jej zwycięstwo. – Wynik nie jest dla mnie satysfakcjonujący, bo mogło być dużo lepiej, ale zawody jak najbardziej były na plus. Podeszłam do tego na luźno i potraktowałam jako spontaniczny sprawdzian siły mojej klaty. Najważniejsze, że nabrałam kolejnego doświadczenia i przywiozłam koszulkę – skomentowała złota medalistka.

Równie dobrze spisała się Daria Frąckowiak, która w kat. -63 kg juniorek do lat 20 zajęła pierwsze miejsce z rezultatem 57,5 kg. – Mimo mało satysfakcjonującego wyniku zawody mi się podobały. Po wyciśnięciu 57,5 kg pokusiłam się od razu o 62,5 kg, ale niestety się nie udało – powiedziała zwyciężczyni.

Na drugiej lokacie swój start zakończył Robert Jaśniak, który w kat. -105 kg juniorów do lat 20 osiągnął wynik 140 kg. – Zawody w Knurowie uznaję za udane zakończenie startów w kategorii wiekowej do lat 20. Rekord z poprzedniej imprezy został pobity o 15 kg, co w wyciskaniu jest bardzo satysfakcjonującym rezultatem – zakomunikował zawodnik SAC Ursus Krotoszyn.

Tuż za podium znalazła się Monika Ostój, która uzyskała 50 kg w kat. -76 kg seniorek. – Udało mi się wyrównać mój rekord życiowy, co bardzo mnie cieszy. W trzecim podejściu osiągnęłam 52,5 kg, ale niestety ze względu na błąd techniczny podejście to nie zostało mi zaliczone przez dwóch z trzech sędziów. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona ze swojego występu i pamiątkowej koszulki, którą otrzymałam – podsumowała M. Ostój.

(ANKA)

 

FOT. SAC Ursus Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL