Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Zefka załatwiła sprawę w trzy minuty

2021-09-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zefka załatwiła sprawę w...
Zefka załatwiła sprawę w trzy minuty
Centnas

W ramach czwartej kolejki V ligi Biały Orzeł Koźmin Wlkp. zagrał na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra. Dwa trafienia Macieja Stawińskiego na początku meczu sprawiły, że miejscowi odnieśli zwycięstwo.

 

 

Pierwsza połowa spotkania była bardzo nieudana dla Orłów. Koźmińscy piłkarze mieli problemy zarówno z wyprowadzaniem piłki, jak i z utrzymaniem się przy niej. Gospodarze grali agresywnie, stwarzając sobie dogodne sytuacje. Doskonale wykorzystali moment słabości koźminian, szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie.

Sprawę załatwił Maciej Stawiński w zaledwie trzy minuty. W 8. minucie zawodnik Zefki otworzył wynik, a w 10. – jak się później okazało – zamknął.

Po zmianie stron gra przyjezdnych znacznie się poprawiła i wreszcie zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Niestety, brakowało im szczęścia. Koźminianie nie wykorzystali nawet rzutu karnego. Piłka po uderzeniu z 11 metrów trafiła w słupek. Z kolei znakomity strzał, po którym futbolówka zmierzała w samo okienko, wyśmienicie obronił bramkarz Zefki.

– Był to najsłabszy w tym sezonie mecz w naszym wykonaniu. Musimy dość szybko znaleźć receptę na naszą niedyspozycję, aby zacząć w końcu punktować. Właśnie to jest w tym momencie najważniejsze – skomentował Adam Zieliński, trener Białego Orła.

Po czterech kolejkach Orły mają na koncie tylko dwa punkty. W następnej serii koźminianie zagrają u siebie z Polonią 1912 Leszno.

(LENA)

 

 

ZEFKA KOBYLA GÓRA – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 2:0 (2:0)

1:0 – Maciej Stawiński (8)

2:0 – Maciej Stawiński (10)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Roszczak, Oleśków (80′ Adesola), Hajdasz, Ratyński (75′ Konieczny), Kamiński, Maciejewski, Pacholski, Janowski (44′ Skowroński), Borowczyk (80′ Kasprzak), Czabański

YouTube

Archiwum
BGP
COT
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BETA
OLD-BRICK.PL
LAGUNA
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Jumbonet
Jarmużek
VENUS PIZZERIA
Zuziak
PROFAL
Eltom-bud
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY