Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Zielony skwer pamięci historii

2022-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zielony skwer pamięci historii
Zielony skwer pamięci historii
KLIBER FINANSE

Dzięki wsparciu Fundacji Banku Santander i placówki partnerskiej Banku Santander w Koźminie Wlkp. przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 1 udało się stworzyć zielony skwer pamięci historii. Głównym celem projektu było upiększenie terenu drzewami, krzewami i kwiatami.

 

Budynki szkoły zlokalizowane są w starej części miasta, ok. 200 m od rynku. W 2017 roku przebudowywano ulicę i zmodernizowano teren przed szkołą. Z jednej strony przestrzeń publiczna została dostosowana do potrzeb zmieniającego się świata, a z drugiej mamy coraz więcej betonu. Stąd pomysł, aby dosadzić więcej zieleni.

Podczas obchodów Święta Patrona koźmińskiej Jedynki 30 września skwer zostanie oficjalnie zaprezentowany społeczności szkolnej i lokalnej. – Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować pomysł na stworzenie zielonego skweru pamięci historii. Chcemy, by było zielono i kolorowo, ale również historycznie i ekologicznie. Sadzimy zieleń wokół szkoły dla kolejnych pokoleń. Ma to być żywy pomnik historii szkoły, która w 2020 roku obchodziła 150-lecie istnienia. Od 2018 roku dosadziliśmy ponad 50 drzew i krzewów. Są to graby, klony, świerki, jałowce, cisy, tuje, a także róże i kwiaty sezonowe. To dużo, ale jednocześnie mało. Z pewnością zieleni wokół szkoły jeszcze przybędzie. Serdecznie dziękuję paniom Teresie Krzak i Halinie Krauze z Banku Santander w Koźminie Wlkp. i Krotoszynie za okazane zainteresowanie, działanie, wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków na zieleń przed szkołą – skomentował Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej Jedynki.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. Szymon Sikora

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A