Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Złota drużyna polskich juniorów

2017-10-25
[flexy_breadcrumb]
Złota drużyna polskich juniorów

W Falenicy niedaleko Warszawy odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. W gronie medalistów nie zabrakło reprezentantów naszego kraju, w tym zawodników UKS Samson Kobylin oraz Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

 

W zmaganiach młodzików nasi sumocy wywalczyli jeden srebrny medal i trzy brązowe. Na drugim miejscu w kategorii 45 kg uplasował się Tymoteusz Ratajczyk (TA Rozum Krotoszyn), a na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Hekiert (TA Rozum) w kat. 35 kg, Jakub Skowroński (UKS Samson Kobylin) w kat. 65 kg i Mikołaj Mrowiński (TA Rozum) w kat. 70 kg.

W grupie kadetów srebro zdobył Kacper Mikołajczyk (TA Rozum) w kat. +95 kg. Do tego dorzucił brązowy krążek w drużynie U’16. Na trzecich miejscach zawody ukończyli Kacper Wiatrak (TA Rozum) w kat. 65 kg i Mikołaj Kandzierski (UKS Samson) w kat. 95 kg.

Jedyny dla Polski złoty medal wywalczyła drużyna U’18 z Michałem Fabianowskim (TA Rozum) w składzie. – Musieliśmy czekać ponad osiem lat na kolejne złoto w kategorii drużynowej juniorów. Ostatnie zdobyliśmy, gdy Aron Rozum miał 18 lat – powiedział Dariusz Fabianowski, wiceprezes Polskiego Związku Sumo. – Ta sama ekipa rok temu była najlepsza w kadetach. Teraz potwierdzili swoje możliwości wśród juniorów, co dobrze prognozuje na przyszłość – dodał D. Fabianowski.

W najstarszej grupie srebrne medale wywalczyli Artur Pauter (TA Rozum) w kat. 65 kg, Monika Sowa (UKS Samson) w kat. 65 kg i Aleksandra Bzodek (UKS Samson) w kat. 70 kg. Ostatnia z wymienionych, wspólnie z Martą Wielebińską (UKS Samson), uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Ponadto brąz zdobyli Jakub Kobusiński (UKS Samson) w kat. 60 kg i Marta Wielebińska w kat. 70 kg.

– Przed mistrzostwami nie spodziewałem się, że zdobędziemy tyle medali. Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji naszej kadry, która w każdej kategorii wiekowej była bardzo blisko wyprzedzenia najlepszych w Europie sumoków z Rosji. Często o końcowej klasyfikacji decydował jeden medal więcej bądź mniej – podsumował D. Fabianowski.

W trakcie mistrzostw wyróżniono pięciu arbitrów – Kewina Rozuma, Dariusza Fabianowskiego, Mirosława Flaka, Andrzeja Jedynaka oraz Waldemara Sobczyka. Otrzymali oni certyfikaty sędziowskie międzynarodowej kategorii C.

(GRZELO)

Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...