Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Złota drużyna polskich juniorów

2017-10-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Złota drużyna polskich juniorów
Złota drużyna polskich juniorów

W Falenicy niedaleko Warszawy odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. W gronie medalistów nie zabrakło reprezentantów naszego kraju, w tym zawodników UKS Samson Kobylin oraz Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

 

W zmaganiach młodzików nasi sumocy wywalczyli jeden srebrny medal i trzy brązowe. Na drugim miejscu w kategorii 45 kg uplasował się Tymoteusz Ratajczyk (TA Rozum Krotoszyn), a na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Hekiert (TA Rozum) w kat. 35 kg, Jakub Skowroński (UKS Samson Kobylin) w kat. 65 kg i Mikołaj Mrowiński (TA Rozum) w kat. 70 kg.

W grupie kadetów srebro zdobył Kacper Mikołajczyk (TA Rozum) w kat. +95 kg. Do tego dorzucił brązowy krążek w drużynie U’16. Na trzecich miejscach zawody ukończyli Kacper Wiatrak (TA Rozum) w kat. 65 kg i Mikołaj Kandzierski (UKS Samson) w kat. 95 kg.

Jedyny dla Polski złoty medal wywalczyła drużyna U’18 z Michałem Fabianowskim (TA Rozum) w składzie. – Musieliśmy czekać ponad osiem lat na kolejne złoto w kategorii drużynowej juniorów. Ostatnie zdobyliśmy, gdy Aron Rozum miał 18 lat – powiedział Dariusz Fabianowski, wiceprezes Polskiego Związku Sumo. – Ta sama ekipa rok temu była najlepsza w kadetach. Teraz potwierdzili swoje możliwości wśród juniorów, co dobrze prognozuje na przyszłość – dodał D. Fabianowski.

W najstarszej grupie srebrne medale wywalczyli Artur Pauter (TA Rozum) w kat. 65 kg, Monika Sowa (UKS Samson) w kat. 65 kg i Aleksandra Bzodek (UKS Samson) w kat. 70 kg. Ostatnia z wymienionych, wspólnie z Martą Wielebińską (UKS Samson), uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Ponadto brąz zdobyli Jakub Kobusiński (UKS Samson) w kat. 60 kg i Marta Wielebińska w kat. 70 kg.

– Przed mistrzostwami nie spodziewałem się, że zdobędziemy tyle medali. Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji naszej kadry, która w każdej kategorii wiekowej była bardzo blisko wyprzedzenia najlepszych w Europie sumoków z Rosji. Często o końcowej klasyfikacji decydował jeden medal więcej bądź mniej – podsumował D. Fabianowski.

W trakcie mistrzostw wyróżniono pięciu arbitrów – Kewina Rozuma, Dariusza Fabianowskiego, Mirosława Flaka, Andrzeja Jedynaka oraz Waldemara Sobczyka. Otrzymali oni certyfikaty sędziowskie międzynarodowej kategorii C.

(GRZELO)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...