2. /
  4. /
  5. Zmagania małżeńskie w Słupcy
TALENT STUDIO

W sobotę, 11 sierpnia, odbył się  X jubileuszowy Bieg o Laur Świętego Wawrzyńca w Słupcy. Rywalizowano na dystansie dziesięciu kilometrów. Do sportowych zmagań przystąpiły rodziny Olejniczaków oraz Mroczkowskich, które konkurowały w mistrzostwach Polski małżeństw.

Na linii mety zameldowały się 304 osoby. Najszybciej dystans dziesięciu kilometrów pokonał Adrian Żakowski, z czasem 33:19. Z kolei w gronie pań wygrała Katarzyna Werner z wynikiem 38:47. W biegu zaprezentowało się czterech przedstawicieli powiatu krotoszyńskiego. Najlepiej powiodło się Karolowi Olejniczakowi, który uplasował się na 29 pozycji, z czasem 38:53. Kolejny na mecie był Karol Mroczkowski (42:09), zajmując 59 miejsce. Ponadto zaprezentowały się Joanna Olejniczak (244 miejsce – 55:20) oraz Marika Mroczkowska (248 miejsce – 55:40).

Przy okazji biegu odbyły się mistrzostwa Polski małżeństw. Na ok. 50 startujących duetów organizatorzy zdecydowali nagrodzić najlepszych 17 par. Po zsumowaniu czasów, Państwo Olejniczak uplasowali się na 16 pozycji, a Mroczkowscy na 19 miejscu.