Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Znakomity start Moniki Jadczak

2022-10-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Znakomity start Moniki Jadczak
Znakomity start Moniki Jadczak
TRANS-MED

Rewelacyjnie spisała się Monika Jadczak w Mistrzostwach Europy w Aquathlonie w Bilbao. Impreza pod nazwą Bilbao Bizkaia 2022 European Multisport Triathlon Championship przyciągnęła ponad 3000 zawodników i zawodniczek oraz około 5000 osób towarzyszących.

 

W ramach tego wydarzenia odbyły się triathlon na średnim dystansie, Mistrzostwa Europy w Aquabike (tylko AG), Mistrzostwa Europy w Aquathlonie, Mistrzostwa Europy w Duathlonie w standardzie (tylko AG), Mistrzostwa Europy w Duathlonie Sprincie, Mistrzostwa Europy w Triathlonie Przełajowym oraz Mistrzostwa Europy Cross Duathlon.

Monika Jadczak wystartowała w AG K20 w aquathlonie, do którego otrzymała nominację 1 lipca w Suszu. Najpierw miała do pokonania 1000 metrów pływania w Nervion River, a potem do przebiegnięcia 5000 metrów wokół przepięknej nadmorskiej alei.

– Pływanie w rzece nie było łatwe. Fala była dość wysoka i akurat w godzinach popołudniowych trzeba było się zmagać z prądem wstecznym, który powstaje właśnie w wyniku tworzenia się wysokich fal – opowiada M. Jadczak. Wiadomo jednak, iż krotoszynianka zawsze daje się z siebie wszystko i nie cofa się przed przeciwnościami. Na przepłynięcie jednego kilometra potrzebowała 13 minut i 14 sekund, co dało jej drugie miejsce po tej konkurencji. Potem Monika przebiegła dystans 5 km w czasie 21 minut i 22 sekund, utrzymując drugą lokatę. Tym samym zdobyła w mistrzostwach Starego Kontynentu srebrny medal!

(ANKA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + dwanaście =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL