Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zrealizowano dwa kolejne projekty

2020-11-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zrealizowano dwa kolejne projekty
Zrealizowano dwa kolejne projekty
Mediasort tekst

Nowy taras i nawierzchnia przy świetlicy w Wykach i wyremontowana świetlica w Wolenicach – to efekty dwóch projektów, zrealizowanych w ramach dziesiątej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Oba przedsięwzięcia były współfinansowane przez samorząd województwa wielkopolskiego, gminę Rozdrażew i sołectwa.

 

W pierwszej z wymienionych miejscowości zrealizowano projekt pod nazwą „Wykonanie tarasu rekreacyjnego i wymiana nawierzchni przy świetlicy wiejskiej, czyli miejsce nie tylko na wybryki w miejscowości Wyki”. W ramach tego zadania za budynkiem świetlicy zrobiono taras o powierzchni 46m2 z kostki brukowej wraz z zadaszeniem z konstrukcji drewnianej, którą pokryto blachodachówką. Ponadto przy świetlicy wymieniono krawężniki i na powierzchni 159m2 położono nową nawierzchnię z kostki brukowej. Zamontowano także dwie ławki parkowe i kosz na śmieci.

Co istotne, część prac – rozbiórkę starej nawierzchni betonowej, izolację fundamentów obiektu i zagospodarowanie terenu po robotach budowlanych – wykonali mieszkańcy wsi.

Projekt współfinansowany był w kwocie 22 748 złotych przez samorząd województwa wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020. Całkowity koszt inwestycji to 83 163,17 zł. Wkład własny sołectwa Wyki wyniósł 17 175,94 zł, a z budżetu gminy Rozdrażew wygospodarowano 43 239,23 zł.

W Wolenicach zrealizowano projekt „Babską radę mamy i serce wioski odnawiamy”, który polegał na przeprowadzeniu prac remontowych świetlicy w celu poprawienia funkcjonalności i estetyki pomieszczeń. W ramach tego zadania położono płytki podłogowe w sali, pomalowano ściany i sufit, ułożono płytki ścienne z tzw. starej cegły, wykonano wentylację, doprowadzono instalację elektryczną i sanitarną w celu podłączenia aneksu kuchennego, zamontowano zestaw mebli kuchennych, odnowiono stoły oraz pomalowano korytarz przed salą. Ponadto mieszkańcy wsi uporządkowali teren pobliskiego parku, usuwając zbędne krzewy i zarośla, a także odnowili krzesła i stoły.

Całkowity koszt projektu to 54 986,01 złotych, z czego dotacja z samorządu województwa wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” wyniosła 24 450 zł, wkład własny sołectwa Wolenice – 8500 zł, a kwotę 22 036,01 zł dołożyła gmina Rozdrażew.

(ANKA)

FOT. www.rozdrazew.pl

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek