Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Zwiększają bezpieczeństwo w mieście

2021-04-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Zwiększają bezpieczeństwo w mieście
Zwiększają bezpieczeństwo w mieście
Power Food

Marcin Ptak, radny Rady Miejskiej w Sulmierzycach, złożył wniosek dotyczący wykonania przejścia dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Z kolei podczas niedawnej sesji poruszył temat monitoringu miejskiego.

 

 

Wniosek radnego Ptaka dotyczył stworzenia przejścia dla pieszych na ul. Powstańców Wielkopolskich, w okolicy cmentarza. – Proponuję, aby było ono zlokalizowane na początku ulicy, ponieważ z obserwacji oraz zdarzeń, które mają miejsce na tym odcinku, wynika, że najczęściej właśnie tam dochodzi do kolizji drogowych, jak również potrąceń pieszych i rowerzystów. Znajdująca się w pobliżu nekropolia jest czynnikiem, który w sposób znaczący zwiększa częstotliwość przekraczania ulicy w tym konkretnym punkcie, co również stwarza sytuacje potencjalnie niebezpieczne. Ponadto kierujący pojazdem, zbliżając się do miejsca oznaczonego znakiem D-6 lub D-6b, będzie zobowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych bądź rowerzystów – czytamy we wniosku radnego.

Burmistrz Dariusz Dębicki (na zdjęciu) wystosował pisemną odpowiedź w tej sprawie, informując o działaniach, jakie podjął. – Wystosowałem pismo do dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Krotoszynie, pana Krzysztofa Jelinowskiego, o wykonanie dodatkowych przejść dla pieszych na drogach powiatowych naszego miasta. Ponadto informuję, że jedną z trzech wskazanych przeze mnie lokalizacji utworzenia przejść dla pieszych jest miejsce wskazane w pana wniosku – odpowiedział radnemu włodarz Sulmierzyc.

Na niedawnej sesji Rady Miejskiej M. Ptak poruszył z kolei temat monitoringu. – Chciałem zapytać, czy pan burmistrz rozmawiał już w sprawie tego, gdzie kamery mogłyby być zamontowane. Niestety, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w naszym mieście, to robi się coraz gorzej – stwierdził radny, podając jako przykład wybicie szyby w jednym z domów na terenie miasta

Jak poinformował burmistrz, wspomniana sprawa została zgłoszona na policję. – Od dłuższego czasu temat monitoringu jest na ustach mieszkańców i radnych. Jest firma, która zrobiła rozeznanie, w tej chwili rozpisuje mi możliwość podłączenia kamer w różnych miejscach w mieście. Myślę, że na jednej z najbliższych sesji poinformuję o ewentualnym koszcie montażu monitoringu. Wydaje się, że sprawa jest przesądzona, biorąc pod uwagę te różne sytuacje i akty wandalizmu w budynkach prywatnych, ale i publicznych. Trzeba będzie zamontować monitoring – odrzekł D. Dębicki, zapowiadając, że w najbliższym czasie zwróci się do radnych o zabezpieczenie środków na ten cel.

(LENA)

FOT. Archiwum

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud