Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ…

2021-02-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ…
ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ…
DAF-MAL
MATERIAŁ SPONSOROWANY

…czyli jak banki oddają Klientom niewłaściwie pobrane prowizje…

Rozmawiamy z MARTĄ LASKĄ, specjalistką ds. kredytów z AJ Finanse.

 

 

Pani Marto, rozmawialiśmy już kilkukrotnie na temat zwrotów prowizji bankowych. Proszę nam powiedzieć, jak wygląda sprawa obecnie.

– Cały czas wypłacane są zwroty prowizji – nic się w tej kwestii nie zmieniło. Załatwiamy i uzyskujemy zwroty pieniędzy dla naszych Klientów praktycznie ze wszystkich banków, które działają lub działały w Polsce.

 

Proszę przypomnieć, w jakiej sytuacji należy nam się zwrot prowizji.

– Zwrot prowizji należny jest nam wtedy, gdy zakończyliśmy przed czasem swój kredyt, np. poprzez wcześniejszą spłatę. Tutaj ważna uwaga: skonsolidowanie kredytów (czyli spłacenie innym kredytem) to również wcześniejsza spłata!

 

Inaczej mówiąc, jeśli wzięliśmy kredyt konsolidacyjny, to należy nam się zwrot prowizji?

– W dużym uproszczeniu – TAK. Przecież kredytem konsolidacyjnym spłaciliśmy swoje inne kredyty i w związku z tą wcześniejszą spłatą należy nam się proporcjonalny zwrot prowizji pobranej przy ich uruchomieniu. Może brzmi to skomplikowanie, ale zapewniam, że nie jest to aż tak trudne.

 

Kredyty z jakiego okresu objęte są zwrotem prowizji?

– Chodzi o kredyty zawarte od 2012 do 2019 roku. Co również istotne, z możliwości wnioskowania o zwrot wyłączone są kredyty hipoteczne, samochodowe i firmowe. W tych przypadkach niestety nie jesteśmy w stanie pomóc. W każdym innym – jak najbardziej!

 

W jaki sposób można starać się o zwrot prowizji?

– Zacznijmy od tego, że Klient może sam starać się załatwić sprawę w banku. Każdy bank teoretycznie powinien udostępnić formularz reklamacyjny i indywidualnie rozpatrzyć każdą sprawę. Tyle teorii, a w praktyce banki często piętrzą problemy i odmawiają zwrotu na podstawie błahych powodów, np. braku umów kredytowych czy tym, że jeden bank przejął w międzyczasie drugi i „oni nic nie wiedzą na ten temat”. Czasami ręce opadają…

 

Jak wygląda Wasza pomoc w takich sprawach?

– Możemy załatwić wszystko od A do Z. Klient nie musi mieć umów kredytowych ani nawet nie musi pamiętać, w jakim banku i kiedy miał kredyty. Jesteśmy w stanie to wszystko sami sprawdzić. Mając tę wiedzę, możemy skutecznie starać się o zwrot prowizji. Naszym wynagrodzeniem jest udział w uzyskanym zwrocie, zależy nam więc na odzyskaniu jak najwyższej kwoty! Nie obciążamy Klientów naszymi kosztami, a zarabiamy tylko wtedy, gdy odzyskamy pieniądze z banku – uczciwy układ, bo mamy ten sam interes co nasz Klient!

 

Co w sytuacji, gdy zwróci się do Was Klient, któremu nie będzie przysługiwał zwrot prowizji?

– Możliwość uzyskania zwrotu prowizji sprawdzana jest przez nas BEZPŁATNIE. Jeśli w danym przypadku nie przysługuje zwrot prowizji, Klient nie poniesie żadnych kosztów. Zachęcam więc do bezpłatnego sprawdzenia możliwości uzyskania zwrotu prowizji z banku – to nic nie kosztuj, a możemy naprawdę sporo odzyskać!

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną – 537 799 278 – lub do wizyty w naszym biurze – ul. Raszkowska 12, Ostrów Wlkp.

 

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak