2. /
  4. /
  5. 15 medali Samsona
VISUS

Znakomicie spisali się reprezentanci UKS Samson Kobylin w zawodach Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo. Na turnieju w Warszawie kobylińscy zawodnicy wywalczyli 15 medali.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 250 zawodników z całego kraju, w tym również przedstawiciele UKS Samson Kobylin oraz TA Rozum Krotoszyn. Złote medale zdobyli Filip Urbaniak (TA Rozum – 35 kg), Anita Maleszka (UKS Samson – 45 kg), Aleksandra Osman (UKS Samson – 55 kg), Oliwia Kuś (UKS Samson – 60 kg), Lena Andrzejak (TA Rozum – 65 kg), Nikola Śliwowska (UKS Samson – 70 kg) oraz Zuzanna Krystek (TA Rozum – +70 kg).

Na drugim stopniu podium stanęli Martyna Flak (UKS Samson – 35 kg), Laura Siama (UKS Samson – 45 kg), Tymoteusz Ratajczyk (TA Rozum – 55 kg), Agata Jarka (UKS Samson – 60 kg), Oliwia Kuś (UKS Samson – 65 kg), Weronika Szafraniak (UKS Samson – +70 kg), Dawid Bzodek (UKS Samson – 95 kg) i Gabriel Szydłowski (TA Rozum – +95 kg).

Brązowe krążki wywalczyli Kornel Zmysłowski (UKS Samson – 50 kg), Angelika Paradys (TA Rozum – 50 kg), Julia Pawlicka (UKS Samson – 55 kg), Dawid Lesk (UKS Samson – 55 kg), Roksana Konieczna (UKS Samson – 60 kg), Klaudia Matysiak (UKS Samson – +65 kg) oraz Mikołaj Mrowiński (TA Rozum – 75 kg i 85 kg).