2. /
  4. /
  5. 42. edycja zgromadziła ponad...
BETA

W ostatnią niedzielę maja odbyła się już 42. edycja Biegu Krotosa! To wydarzenie od wielu lat stanowi sportową wizytówkę naszego miasta. Organizatorem imprezy było Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie.

Do przebiegnięcia 10-kilometrowej trasy, która wiodła ulicami: Stawną, Słodową, Zdunowską, Młyńską, Bolewskiego, Słowiańską, Ceglarską i Ogrodowskiego, zgłosiło się ponad 300 zawodników i zawodniczek. Najszybciej do mety dotarł Roman Adamovich, który pokonał trasę w czasie 30:01. Drugi był Dmytro Didovodiuk (32:06), a na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Wielgus (33:13).

Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka KS Krotosz – Justyna Karolczak (37:12), wyprzedzając Zuzannę Walczak z Krotoszyńskiej Grupy Biegowej (44:14) i Nicolę Młynarz z Witkowski Running Teamu (45:43).

W klasyfikacji klubowej trzy czołowe lokaty zajęły Witkowski Running Team, KB Czarne Wilki i KS Krotosz. Z kolei zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali Zuzanna Walczak (K20-29 – 44:14), Justyna Karolczak (K30-39 – 37:12), Agnieszka Kaczmarek (K40-49 – 47:48), Izabela Szukalska (K50+ – 49:37), Kacper Winiarski (M16-19 – 44:15), Roman Adamovich (M20-29 – 30:01), Dmytro Didovodiuk (M30-39 – 32:06), Adam Noculak (M40-49 – 35:38), Artur Marek (M50-59 – 37:45), Marek Bocian (M60-69 – 38:28) i Tadeusz Razik (M70+ – 46:46).

Trzema najszybszymi zawodniczkami z gminy Krotoszyn, a także z naszego powiatu okazały się Justyna Karolczak, Zuzanna Walczak i Nicola Młynarz. Wśród mężczyzn z gminy Krotoszyn najlepsi byli Szymon Winiarski, Kamil Konieczny i Piotr Grzempowski, natomiast w klasyfikacji powiatowej dwie czołowe pozycje zajęli ci sami biegacze, a trzeci był Artur Marek.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych biegaczach, którzy rywalizowali na krótszych dystansach.