2022-06-29
  2. /
  4. /
  5. Nasi zawodnicy nie próżnują

Przywykliśmy już, że biegacze z powiatu krotoszyńskiego startują w różnych częściach kraju. Tym razem uczestniczyli w 11. Biegu Trzech Wież w Prusicach oraz w Super Maratonie Gór Stołowych.

W Super Maratonie Gór Stołowych swoich sił spróbowało dwóch zawodników z powiatu krotoszyńskiego. Do pokonania mieli trasę o długości 55 km. Na 72. miejscu w open i 24. w kategorii M30 sklasyfikowany został Jakub Marciniak z Koźmin Biega Ultra Runners (07:46:54). KS Krotosz reprezentował Szymon Szyrner, który uplasował się na 173. pozycji w open i 79. w kat. M40 (08:40:08).

W Prusicach, gdzie odbył się 11. Bieg Trzech Wież, na starcie stanęli przedstawiciele KS Krotosz. Najlepiej z nich spisał się Sergiusz Sójka, który linię mety minął jako szesnasty zawodnik, a do tego był drugi w kat. M20 (38:01). Ponadto zawody ukończyli Piotr Grzempowski (42:38), Miłosz Kaczmarek (43:28), Krzysztof Kasprzak (47:05), Rafał Sójka (50:54) oraz Jan Jaruzel (57:10).

W tej imprezie pokazali się również reprezentanci Krotoszyńskiej Grupy Biegowej – Rafał Bystrowski (45:21), Karol Marcisz (54:38), Wioletta Bystrowska (01:04:30) oraz Iwona Sobkowiak (01:12:54), a także Witkowski Running Team – Szymon Okrutnik (45:08), Ryszard Mierzejewski (49:32), Elżbieta Gruszczyńska (56:48) i Katarzyna Kaczmarek (59:21).