2. /
  4. /
  5. Startowali w Jutrosinie
Detektyw Szewc

10 lipca biegacze z powiatu krotoszyńskiego udali się do Jutrosina, aby wziąć udział w czwartej edycji Jutrosińskiej Dychy. Na linii startu stanęło blisko 300 zawodników i zawodniczek.

Świetnie zaprezentował się biegacz Witkowski Running Teamu, Bartosz Pawlaczyk, który zajął czwarte miejsce w open oraz triumfował w kategorii M16 z czasem 35:40. WRT reprezentowali także Bartłomiej Białek (45:23), Ryszard Mierzejewski (47:15), Marta Chytrowska (50:04) oraz Elżbieta Gruszczyńska (52:31).

W Jutrosinie rywalizowało też dwóch przedstawicieli KS Krotosz. Patryk Karwik z czasem 37:26, który jest jego nowym rekordem życiowym, był dziesiąty w open i drugi w kategorii M30. Z kolei Szymon Szyrner uzyskał czas 01:04:43. Warto dodać, iż kilkoro biegaczy Krotosza wzięło udział w Maratonie po Parafii Kobierskiej, który był preludium do zbliżającej się biegowej pielgrzymki do Częstochowy.

W Jutrosinie nie zabrakło także reprezentantów Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. 10-kilometrową trasę pokonali Rafał Bystrowski (44:26), Marek Ostój (50:02), Karol Marcisz (50:56), Monika Dolata (51:42), Rafał Późniak (55:49) oraz Wioletta Bystrowska (57:00).