2. /
  4. /
  5. Zdobyli medale na mistrzostwach...
MDECOR

Młodzi lekkoatleci z powiatu krotoszyńskiego rywalizowali w 76. PZLA Mistrzostwach Polski U’20. Z zawodów nasi sportowcy wrócili z trzema medalami.

Znakomicie spisała się Paulina Stempniak, która reprezentuje KS Energetyk Poznań. Lekkoatletka z Koźmina Wlkp. startowała na dwóch dystansach – 800 i 1500 metrów. W eliminacjach pierwszej konkurencji Paulina była bezkonkurencyjna, osiągając czas 2:09,57. W silnie obsadzonym finale pobiegła jeszcze szybciej. Rezultat 2:08,03 dał jej srebrny medal, a do tego okazał się nowym rekordem Wielkopolski 18 i 19-latek, który czekał na pobicie od 1996 roku. W biegu na 1500 m koźmińska zawodniczka pokonała m.in. faworytkę tej konkurencji i dobiegła do mety na drugiej pozycji w czasie 4:23,45, zdobywając tym samym drugi tytuł wicemistrzyni kraju.

Reprezentujący KS Stal LA Ostrów Wlkp. Dawid Grząka startował w sprincie. W biegu eliminacyjnym na 100 m uzyskał drugi wynik – 10,72. Niestety, nie ze swojej winy nie mógł zaprezentować pełni swoich umiejętności w finale, przez co uplasował się na ósmej lokacie.

D. Grząka rywalizował także w sztafecie 4×100 m, wespół z Cyprianem Adamcio, Kacprem Cegłą i Damianem Drozdowskim. Team zajął drugie miejsce z czasem 41,45.