2017-12-27
  2. /
  4. /
  5. Udane zakończenie roku

Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym w Śremie oraz 8. European Champions Cup w rumuńskim Cluj były ostatnimi turniejami, na których w tym roku zaprezentowali się przedstawiciele UKS Shodan Zduny i ASW Nippon Krotoszyn.

Zawody w Rumunii zgromadziły 670 zawodników z kilkunastu krajów. W tym gronie znaleźli się reprezentanci zdunowskiego Shodana. Najlepszy w kategorii weteranów +46 lat był Jarosław Adamski. W kumite Jakub Romański uplasował się na drugim miejscu, a trzeci był Hubert Koźma. Weronika Becker w kumite zajęła trzecią lokatę. Blisko medalu w kata była Katarzyna Trafankowska, która ostatecznie została sklasyfikowana na pozycjach 4-5.

W zmaganiach drużynowych ekipa Shodana w minikadetach była druga, a w kumite chłopcy zajęli trzecią lokatę. – Było to dobre podsumowanie roku sportowego. Dziękuję wszystkim za dwanaście miesięcy zaangażowania oraz wsparcia w działaniach. Życzę moim podopiecznym sukcesów w kolejnych startach – skomentował Jarosław Adamski.

W Śremie rywalizowało 341 zawodników z 31 klubów. W klasyfikacji generalnej Shodan był trzeci, a Nippon sklasyfikowano na trzynastej pozycji. Złote medale wywalczyli Katarzyna Bajodek (Shodan – kata), Jakub Formanowski (Shodan – kumite), Marcin Jankowski (Shodan – kata), Anna Streubel (Shodan – fantom), Maja Dolata (Nippon – kata) i Marcelina Pleskacz (Nippon – kumite). Srebro zdobyli Wiktoria Piekło (Shodan – kata) i Marta Streubel (Shodan – kata), a brąz – Zofia Duczmal (Shodan – kumite), Nadia Duczmal (Shodan – kumite), Marta Streubel (fantom), Anna Chlebowska (Nippon – kumite), Patryk Matysiak (Nippon – kumite), Julia Mosz (Nippon – kumite) i Filip Mosz (Nippon – kumite).