2. /
  4. /
  5. Udany występ w Niemczech
TALENT STUDIO

Zawodnicy UKS Shodan Zduny mają za sobą bardzo udany start w zawodach za granicą. Nasi karatecy wrócili z Niemiec z bagażem pełnym medali.

17 września reprezentanci zdunowskiego klubu wybrali się do Niemiec na turniej Berliner Kata Cup 2022. Poza nimi startowali przedstawiciele klubów z Niemiec i Austrii.

W rywalizacji drużynowej zdunowianki trzykrotnie wchodziły na najwyższy stopień podium. Triumfowały bowiem w kata do 12 lat (Marta Streubel, Natasza Adamska, Sara Glinka), w kata do 9 lat (Aleksandra Adamska, Sara Bednarek, Elena Mujta) oraz w kata seniorek (Matylda Ozga, Zofia Duczmal, Klaudia Swat).

Nie zabrakło także sukcesów indywidualnych. Złote medale wywalczyli K. Swat (kata do 17 lat do 5 kyu), Artur Hafermann (kata do 17 lat do 5 kyu), M. Streubel (kata do 12 lat powyżej 5kyu) i A. Adamska (kata do 12 lat do 5 kyu). Srebro zdobyły M. Ozga (kata do 17 lat powyżej 5 kyu) oraz N. Adamska (kata do 12 lat do 5 kyu), a brązowe krążki zgarnęły Z. Duczmal (kata do 17 lat powyżej 5 kyu), S. Bednarek (kata do 12 lat do 5 kyu) i S. Glinka (kata do 12 lat do 5 kyu).

Poza tym dwa razy na najwyższym stopniu stanął trener zdunowskich karateków. Jarosław Adamski triumfował w kategoriach masters – do 45 lat oraz do 55 lat.