2022-10-02
  2. /
  4. /
  5. Odprawili z kwitkiem dwa...

W niedzielę krotoszyńska Astra odniosła drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Nasza drużyna na własnym obiekcie pokonała 2:0 GKS Rychtal. Cztery dni wcześniej, w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski, Astra wyeliminowała po rzutach karnych inny GKS – z Grębanina – i awansowała do 1/4 finału, w którym zagra z KP Słupia.

W ligowym pojedynku gole dla ekipy gospodarzy strzelili Damian Spaleniak i Mateusz Mizerny. Już w następnej kolejce dojdzie do derbów powiatu krotoszyńskiego. Astra zmierzy się bowiem z Białym Orłem Koźmin Wlkp. Zapowiada się wyrównana rywalizacja, gdyż obie drużyny jak na razie spisują się podobnie i w siedmiu rozegranych dotąd spotkaniach zdobyły po osiem punktów.

28 września odbyły się mecze w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem krotoszyńskiego zespołu był GKS Grębanin, który zmierzył się z Astrą na swoim terenie. Miejscowi otworzyli wynik meczu w 38. minucie, kiedy to krotoszyńskiego bramkarza pokonał Damian Kaczmarek. Skromne prowadzenie udawało się GKS-owi długo utrzymać, ale nie do ostatniego gwizdka sędziego, albowiem pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Damian Spaleniak. W serii rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali piłkarze z Krotoszyna, wygrywając 5:4. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie KP Słupia. Spotkania 1/4 finału OPP zaplanowano na 12 października.