Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2022-10-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Bezpieczeństwo przede wszystkim
Bezpieczeństwo przede wszystkim
IMPET

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, gościli w kolejnej placówce oświatowej. Tym razem spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

 

Akcję przeprowadzono wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, dzięki czemu zakres przekazanej najmłodszym wiedzy był znacznie szerszy.

Dzieci poznały specyfikę służby strażackiej oraz sprzęt ratowniczy. Spełniając marzenia każdego przedszkolaka, za zgodą opiekuna, mali adepci sztuki pożarniczej wcielali się w rolę strażaka, zasiadając na fotelu kierowcy pojazdu bojowego.

Dzięki dynamicznej prezentacji zagrożeń w domu jednorodzinnym, przy użyciu mobilnego symulatora zagrożeń oraz przygotowanych materiałów edukacyjnych, omówione zostały zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć przedszkolnych, sposoby powiadamiania służb ratunkowych oraz inne zagrożenia, na jakie możemy być narażeni w życiu codziennym.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz drobne strażackie upominki.

(ANKA)

 

FOT. st. asp. Mateusz Dymarski

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON -SOFT KOMPUTERY
Jarmużek
MATYLA
KOK
BHP RABENDA
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
MAYOR INK
GL MILICZ