2. /
  4. /
  5. Złoto, srebro i brąz...
TAPAS

Ponad 400 zawodników i zawodniczek z 31 klubów z Polski, Ukrainy i Niemiec zjawiło się 15 października w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu, gdzie zorganizowano XI edycję zawodów karate Yamabushi Cup. W tym gronie znaleźli się także przedstawiciele dwóch klubów z naszego powiatu.

Zawody były niezwykle udane dla Izabeli Wawrzyniak z UKS Ukemi Kobylin, która zdobyła medal z każdego kruszcu – w kumite dziewcząt białe pasy 10-11 lat była najlepsza, w kata dziewcząt białe pasy 10-11 lat zajęła drugą lokatę, a w kumite dziewcząt 10-11 lat -35 kg znalazła się na trzecim miejscu. Klubowa koleżanka potrójnej medalistki – Zofia Łopaczyk – przywiozła z turnieju dwa brązowe krążki. Zarówno w kata dziewcząt 10-11 lat, jak i w kumite dziewcząt 10-11 lat -30 kg uplasowała się na trzeciej pozycji. Medalowy dorobek reprezentacji kobylińskiego klubu uzupełniła Julia Maślanka, która stanęła na trzecim stopniu podium w kumite juniorek +59 kg. Blisko zdobycia medalu była także Joanna Łuczak, rywalizująca w kumite młodziczek -50 kg, ale finalnie zajęła piąte miejsce.

W turnieju z powodzeniem startowali także reprezentanci ASW Nippon Krotoszyn, zdobywając trzy krążki. Najlepiej spisała się Anna Chlebowska, która była druga w kumite dziewcząt 14-15 lat -54 kg oraz trzecia w kumite juniorek -53 kg. Z kolei Jakub Romański wywalczył brąz w kumite juniorów -61 kg. Blisko podium byli także Maja Dolata w kumite dziewcząt 12-13 lat -50 kg oraz Patryk Matysiak w kumite juniorów -61 kg – oboje sklasyfikowani ostatecznie na piątej lokacie.