2. /
  4. /
  5. Astra ograła drużynę z...
SofraHous

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła w minioną sobotę Astra Krotoszyn. Nasz zespół pokonał 3:2 Kanię Gostyń na jej terenie. Gorzej powiodło się koźmińskim Orłom, które po równie zaciętym boju uległy 2:3 Zawiszy Łęka Opatowska.

W pierwszej odsłonie pojedynku w Gostyniu gole nie padły, ale od 28. minuty miejscowi musieli sobie radzić w dziesiątkę, gdyż za ostry faul czerwoną kartką ukarany został jeden z graczy Kani. Po zmianie stron wiele się działo. W 51. minucie Dawid Piróg wyprowadził krotoszynian na prowadzenie. Gospodarze, mimo osłabienia, odpowiedzieli już po kilku minutach, ale długo się nie cieszyli z wyrównania, gdyż 180 sekund później Adam Staszewski trafił do siatki. Minęły ledwie cztery minuty i Astra prowadziła już 3:1 po golu Mateusza Mizernego. W końcowym fragmencie spotkania gostynianie zdobyli jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się wygraną 3:2 krotoszyńskiego zespołu.

Taki sam rezultat padł w pojedynku w Łęce Opatowskiej pomiędzy miejscowym Zawiszą a Biały Orłem Koźmin Wlkp. Niestety, nasza drużyna wróciła z tego spotkania bez punktów.