2. /
  4. /
  5. Triumf Shodana w Śremie
BETA

Ponad 300 zawodników i zawodniczek startowało w XV Pucharze Wielkopolski w Karate. Zawody odbyły się w Śremie. W klasyfikacji klubowej najlepszy był UKS Shodan Zduny. Medale zdobywali także karatecy ASW Nippon Krotoszyn, KK Bonsai Rozdrażew i UKS Ukemi Kobylin.

Ekipa ze Zdun wywalczyła sześć złotych medali oraz po pięć srebrnych i brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęły Natasza Adamska, Sara Glinka i Marta Streubel w kata drużynowym 10-13 lat, Aleksandra Adamska, Sara Bednarek i Nikola Jasińska w kata drużynowym 9 lat i młodsze, Julia Wachowiak w kata indywidualnym 7 lat i młodsze, M. Streubel w kata indywidualnym 12-13 lat fantom, Anna Choma w kata indywidualnym 10-11 lat oraz A. Adamska w kata indywidualnym 8-9 lat. Srebro wywalczyły Dominika Bąkowska, Ola Banasiewicz i Julia Wachowiak w kata drużynowym 9 lat i młodsze, D. Bąkowska w kata indywidualnym 7 lat i młodsze, N. Adamska w kata indywidualnym 12-13 lat i młodsze oraz w kata indywidualnym 12-13 lat fantom, a także A. Adamska w kata indywidualnym 8-9 lat fantom. Brązowe krążki zdobyły M. Streubel w kata indywidualnym 12-13 lat, J. Wachowiak w kumite indywidualnym 7 lat i młodsze fantom, D. Bąkowska w kumite indywidualnym 7 lat i młodsze fantom, N. Jasińska w kumite indywidualnym 8-9 lat -30 kg i Weronika Swat w kumite indywidualnym 8-9 lat -30 kg.

Siedem razy na podium stawali karatecy ASW Nippon Krotoszyn i w klasyfikacji medalowej znaleźli się na siódmej lokacie. Po złoto sięgnęły Alicja Kempa w kumite indywidualnym 7 lat i młodsze fantom i Maria Krawiec w kumite indywidualnym 10-11 lat -35 kg. Z kolei brązowe krążki wywalczyli Cezary Kuzia w kata indywidualnym 7 lat i młodsi oraz w kumite indywidualnym 7 lat i młodsi fantom, Robert Król w kumite indywidualnym 10-11 lat -40 kg, Maja Dolata w kumite indywidualnym 12-13 lat +45 kg i Monika Fajferek w kumite indywidualnym 8-9 lat fantom.

W Śremie jednocześnie odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF – strefa B. W tych zawodach na podium stanął jeden zawodnik ASW Nippon – Robert Król triumfował w kumite indywidualnym w kat. -40 kg.

Cztery medale wywalczone na Pucharze Polski to dorobek Klubu Karate Bonsai Rozdrażew. Najlepiej spisał się Franciszek Filipiak, który był drugi w kumite indywidualnym 7 lat i młodsi fantom oraz trzeci w kata indywidualnym 7 lat i młodsi. Filip Bielawny zdobył srebro w kumite indywidualnym 8-9 lat +35 kg, a Rozalia Liberska zajęła trzecie miejsce w kata indywidualnym 7 lat i młodsze.

Karatecy UKS Ukemi Kobylin też cztery razy stawali na podium, ale dwukrotnie na najwyższym stopniu. Iwo Szczepaniak zwyciężył w kumite indywidualnym 10-11 lat +40 kg, a Dawid Nele był najlepszy w kumite indywidualnym 12-13 lat +50 kg. Po brąz sięgnęły natomiast dziewczęta – Zofia Łopaczyk w kumite indywidualnym 10-11 lat -35 kg i Joanna Łuczak w kumite indywidualnym 12-13 lat +45 kg. Kobylinianie startowali także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, zdobywając w nich dwa srebrne krążki. Uczyniły to Izabela Wawrzyniak w kumite indywidualnym w kat. -34 kg oraz Joanna Łuczak w kumite indywidualnym w kat. +50 kg.