2. /
  4. /
  5. Sześć medali na mistrzostwach...
KLIBER FINANSE

Na początku czerwca w Zielonkach-Parceli niedaleko Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Karate WKF. W zawodach startowało blisko 500 zawodniczek i zawodników. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci klubów z naszego powiatu.

Mistrzem Polski w kumite U’16 -76 kg został Kajetan Woźniak z Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan. Na podium stanęła też jego klubowa koleżanka, Julita Patecka, która zajęła trzecie miejsce w kumite U’21 -50 kg. Bliska zdobycia medalu była również Aleksandra Błażejczyk w kumite U’16 -61 kg, lecz przegrała minimalnie walkę o brąz i uplasowała się na piątej lokacie.

Dwa razy na podium stanęli także zawodnicy ASW Nippon Krotoszyn. Wicemistrzem Polski w kumite U’21 -84 kg został Filip Mosz, natomiast Patryk Matysiak wywalczył brąz w kumite U’16 -63 kg.

W kata drużynowym dziewcząt U’16 bezkonkurencyjne okazały się przedstawicielki UKS Shodan Zduny – Anna Stanisławska, Jagoda Mazurek i Natasza Adamska. W kata drużynowym U’21 o medal walczyły Zosia Duczmal, Klaudia Swat i Matylda Ozga, ale ostatecznie zajęły piąte miejsce. Na piątej lokacie zmagania ukończyli także Eryk Szymczak w kumite U’18 -55 kg, Klaudia Swat w kumite U’18 -53 kg i Zofia Duczmal w kumite U’18 +66 kg.

Brązowy medal z mistrzostw przywiozła Julia Maślanka. Zawodniczka UKS Ukemi Kobylin była trzecia w kumite U’18 -59 kg. Był to jej trzeci start w tak prestiżowej imprezie i z każdym kolejnym występem poprawiała się o dwie pozycje. Zgodnie z tą zasadą następnym razem powinna wywalczyć złoto… Inna reprezentantka kobylińskiego klubu, Olimpia Patryas, uplasowała się na siódmym miejscu w kumite U’16 -47 kg.