2. /
  4. /
  5. Startowali w grodziskim półmaratonie
DiamondHair

Ponad 3 tysiące biegaczy ukończyło XV Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka. W tym gronie znalazło się liczne grono zawodników z naszego powiatu. Impreza w Grodzisku Wlkp. odbyła się 11 czerwca.

Zwycięzcą został Krzysztof Hadas z czasem 1:09:18, a wśród kobiet triumfowała Ukrainka Sviatlana Sanko (1:18:40). Znakomicie spisała się Justyna Karolczak z KS Krotosz, która z czasem 1:23:51 zajęła czwartą lokatę w gronie pań i 63. w klasyfikacji open. Granicę 1:30 złamał Karol Olejniczak, osiągając czas 1:29:41, co dało mu siódme miejsce w kategorii M50. Z kolei Artur Marek był 13. w kategorii M50 (1:31:31). Poza nimi KS Krotosz w Grodzisku Wlkp. reprezentowali Błażej Zimmermann, Piotr Grzempowski, Bogumił Kostka, Miłosz Kaczmarek, Szymon Szyrner, Czesław Sienkiewicz, Krzysztof Kasprzak, Łukasz Zając, Daniel Deplewski, Paweł Błażutycz, Grzegorz Pawlik, Jan Jaruzel, Piotr Tyczyński.

W półmaratonie startowali też reprezentanci Witkowski Running Team, Krotoszyńskiej Grupy Biegowej, a także ekip Four Runner Krotoszyn i Koźmin Biega. Najlepsi w każdej z tych grup byli Bartłomiej Białek (1:34:03 / WRT), Mateusz Spychała (1:37:06 / FRK), Anita Jadczak (1:47:10 / KGB), Bartłomiej Kocik (1:49:01 / KB).