2. /
  4. /
  5. Zacięta walka o mistrzostwo...
TAPAS

Trzy kolejki przed końcem rozgrywek Krotoszyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Żubry nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W ósmej serii spotkań lider pokonał 10:3 ekipę Igloo.

Do pojedynku z Igloo Żubry przystąpiły w optymalnym składzie, zaś rywale z zaledwie jednym rezerwowym. Już w dziesiątej minucie Bartek Galewski (Igloo) otrzymał drugą żółtą kartkę, W takiej sytuacji, po dwóch minutach przymusowej gry w osłabieniu, zespół Igloo musiał przez większą część meczu grać bez zmian. Żubry wykorzystały to bezlitośnie, wygrywając 10:3. Pięć goli strzelił Jakub Kłobusek.

Liderowi po piętach depcze drużyna A Seree Tee, która pokonała 8:3 Octagon. Trzy razy do siatki trafił Adrian Sójka, natomiast doświadczony Piotr Fabiś zanotował dwie asysty.

Do 15. minuty konfrontacji z Juniorami Astry Ekipa z Sulmierzyc prowadziła zaledwie jedną bramką. Ale później sulmierzyczanie przyspieszyli i ostatecznie rozgromili Juniorów 9:1. Po trzy razy na listę strzelców wpisywali się Mateusz Kowalski i Patryk Łuczak.

Pojedynek z MTV dobrze rozpoczął Dream Team, który wyszedł na prowadzenie i miał kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku. Z czasem jednak kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejął zespół z Rozdrażewa i zwyciężył 10:5. Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Tomasz Jagła.

Drugą wygraną z rzędu zanotowały Luntrusy, które pokonały 12:4 Tornado. Do przerwy było już 6:0, a w drugiej odsłonie Luntrusy kontrolowały sytuację. Po  trzy gole strzelili Mateusz Kaszub i Olivier Kuszaj.

Na zakończenie tej kolejki doszło do spotkania ekip z trzeciego i czwartego miejsca. Do przerwy LZS Kobierno-Tomnice bezbramkowo remisował z Pro-Metem Koźmin Wielkopolski. Po zmianie stron sposób na koźmińskiego bramkarza znaleźli Karol Krystek, Daniel Baran oraz Paweł Górka i LZS wygrał 3:0. Warto odnotować, że sędziowie pokazali aż osiem żółtych kartek i dwie czerwone. Wcześniej z boiska musieli zejść Oskar Maciejewski i Piotr Ochmanowicz.