2. /
  4. /
  5. Wrócili z Tokio z...
MAX-MAL

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn oraz UKS Samson Kobylin na Mistrzostwach Świata w Sumo, które odbywały się w Tokio. Nasi sumocy przywieźli ze stolicy Japonii kilka medali!

Po przylocie do Tokio polska ekipa miała dwa dni na aklimatyzację, a przy okazji na poznanie tamtejszych mieszkańców, kultury, obyczajów oraz spróbowania jakże odmiennej i egzotycznej kuchni.

W rywalizacji juniorskiej świetnie prezentowała się Kamila Konieczna. Zawodniczka kobylińskiego Samsona wywalczyła brąz w kategorii open, a do tego dołożyła srebrny krążek w drużynie. Jej klubowy kolega, Piotr Swora, zajął piąte miejsce w open.

Wśród seniorów indywidulanie na podium stanęli Aleksandra Rozum w kategorii 65 kg, Zuzanna Krystek w kat. open, Oliwia Glegolska w kat. 80 kg i Aron Rozum w kat. 115 kg. Każdy z przedstawicieli TA Rozum Krotoszyn zdobył brąz. Ponadto na trzecim stopniu podium stanęła polska drużyna kobieca, w składzie z Olą Rozum i Zuzanną Krystek.