Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Magia Nocy Świętojańskiej

2023-10-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Magia Nocy Świętojańskiej
Magia Nocy Świętojańskiej
VISUS

Wspaniałe widowisko teatralne „Kwiat Paproci” w wykonaniu Teatru Latarnia z Supraśla, w ramach programu Teatru Polska, mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Milicza i Cieszkowa. Spektakl oparty na baśni Ignacego Kraszewskiego przyciągnął wielu widzów.

 

Główny bohater, Jacuś, wyrusza w podróż po tytułowy kwiat paproci, symbolicznie zmierzając w kierunku dorosłości. Podczas swojej wyprawy musi stawić czoło zarówno leśnym przerażeniom, jak i własnym słabościom, szukając odpowiedzi na kluczowe pytanie – gdzie tkwi prawdziwe szczęście? Opowieść ta, pełna mrocznych motywów i głębokich refleksji, porusza serce widza i zmusza do zastanowienia się nad istotą życia oraz wartościami.

„Kwiat Paproci” to niezwykłe widowisko, które emanuje ludową wrażliwością. Wyjątkowa bliskość, jaką teatr oferuje swojej widowni, pozwala zanurzyć się w świat przedstawiony – słyszeć szmer liści, dotykać natury, a także być częścią tej fascynującej historii. Scenografia spektaklu powstała z naturalnych materiałów, zebranych podczas podróży po Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu, co dodaje przedstawieniu autentycznego charakteru.

Muzyka odgrywa kluczową rolę w spektaklu, tworzona jest na żywo na tradycyjnych instrumentach, takich jak przedwojenne cymbały, akordeon czy baraban. Dźwięki te dopełniają atmosferę spektaklu, przenosząc widzów w magiczny świat baśni.

Obsada – Paula Czarnecka, Paulina Karczewska, Błażej Piotrowski, Zbigniew Rusiłowicz i Błażej Twarowski – zaprezentowała niezapomniane i pełne emocji kreacje, które zaskarbiły sobie serca publiczności.

Program Teatr Polska, realizowany przez Instytut Teatralny w Warszawie od 2009 roku, odgrywa kluczową rolę w demokratyzacji dostępu do sztuki teatralnej. Jego celem jest przyniesienie najlepszych spektakli polskich teatrów do miejscowości, które nie mają dostępu do teatrów instytucjonalnych. W ten sposób propaguje teatr oraz usuwa bariery ekonomiczne w dostępie do sztuki, szczególnie w mniejszych ośrodkach miejskich.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Źródło: OK w Miliczu / GCK w Cieszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − cztery =

YouTube

Archiwum
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
Agencja Reklamowa GL
INNOWACYJNE FINANSE
BGP 2023