2. /
  4. /
  5. Dobry start Justyny Olejniczak
Serafiniak

Grupa biegaczy z naszego powiatu startowała 10 lutego w XVI edycji Zimowego Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie. Znakomicie spisała się Justyna Olejniczak, która był najlepsza wśród kobiet.

Biegacze musieli pokonać dystans 15 km. Trasa wiodła wokół trzech pobliskich jezior – Przedwieśnia, Wieśniatego oraz Łomna. Zimowy Bieg Trzech Jezior jest jednym z trzech składających się na cykl Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie.

Najszybciej 15-kilometrową trasę pokonał reprezentant Ukrainy, Andrej Starzinskij (46:26). Kolejne lokaty zajęli Adberrahim Elasri (48:14) oraz Kamil Makoś (48:52).

Świetnie spisała się Justyna Olejniczak. W swoim debiucie w Trzemesznie uzyskała czas 59:34 i była najlepsza wśród pań, wyprzedzając Olgę Kazimirową (1:00:44) i Paulinę Surmacewicz (1:01:39).

Dobry wynik osiągnął też Czesław Sienkiewicz, który z czasem 1:02:59 zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej M60. Ponadto w Trzemesznie startowali Andrzej Maciejewski (196. miejsce – 1:09:17), Krzysztof Kasprzak (211. miejsce – 1:10:08), Paweł Pestka (434. miejsce – 1:20:20), Dariusz Poczta (441. miejsce – 1:20:36) i Piotr Tyczyński (455. miejsce – 1:21:23).