2. /
  4. /
  5. Rozgrywki ligowe na półmetku
Detektyw Szewc

Dzięki wygranej w szóstym turnieju Krotoszyńskiej Ligi Darta Norbert Pecyna zrównał się punktami w klasyfikacji generalnej z Jackiem Cieślakiem. W rozgrywkach pań przewagę nad rywalkami powiększa ubiegłoroczna triumfatorka, Anna Kowalczyk.

Szósty z dwunastu zaplanowanych turniejów nie był udany dla mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Wśród panów dopiero na dziewiątej pozycji uplasował się Jacek Cieślak. Mający 47 punktów w klasyfikacji generalnej darter rozpoczął od wygranych z Przemysławem Pawlickim (3:0) oraz Tomaszem Stefanem (3:1). Następnie uległ Dominikowi Szymkowiakowi (2:3) i Konradowi Pawłowskiemu (0:2). Turniej wygrał Norbert Pecyna, który tego dnia nie miał sobie równych. W finale pokonał Przemysława Szlachetkę (5:2).

Nasz powiat reprezentowali Przemysław Sawicki (9-12 miejsce), Paweł Pawlicki (9-12), T. Stefan (13-16), Adrian Jasiński (17-24), Przemysław Pawlicki (17-24) i Włodzimierz Skalski (25). Warto podkreślić, że maksymalną liczbę punktów w turnieju rzucili N. Pecyna i Bartosz Derwich.

W gronie kobiet już 14 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji generalnej Ewą Pawlicką ma Anna Kowalczyk. Pochodząca z Ostrowa Wlkp. darterka rozpoczęła turniej od wygranej z Weroniką Karwik (3:0). Następnie nie sprostała Izabeli Bajer (0:3), a po lewej stronie drabinki ograła Martę Pawlicką (2:1), W. Karwik (2:1) oraz Ilonę Kuznowicz (2:0). W finale zrewanżowała się I. Bajer, zwyciężając 4:0. Na najniższym stopniu podium uplasowała się krotoszynianka – I. Kuznowicz.