2. /
  4. /
  5. Królewska gra w Trójce
BETA

Tuż przed świętami wielkanocnymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krotoszyna i Starosty Krotoszyńskiego. Najlepszy wśród gimnazjalistów był Mateusz Kościółek, a w starszej kategorii triumfował Kacper Skrzypczak.

Zawody zorganizowały ZSP nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wlkp. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Krotoszyna i starosta. W szranki stanęło 40 zawodników.

W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Mateusz Kościółek (SP Benice), wyprzedzając Macieja Sobańskiego (SP nr 1 Krotoszyn) oraz Joannę Plutę (SP nr 8 Krotoszyn). W rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Kacper Skrzypczak (ZSP nr 2 Krotoszyn), a za nim uplasowali się Damian Augustyniak (ZSP nr 1 Krotoszyn) i Michał Wojtkowiak (ZSP nr 3 Krotoszyn).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi w swoich kategoriach nagrody i puchary ufundowane przez starostę Stanisława Szczotkę, burmistrza Franciszka Marszałka, dyrektorki SP nr 1 oraz ZSP nr 3 – Sławomirę Kalak i Izabelę Kossakowską, a także Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele – Piotr Moraś i Justyna Politowicz.